Suhtetutettuna asukaslukuun, maahanmuuttajat tekevät 2,5 kertaa enemmän väkivaltarikoksia, ja 4 kertaa enemmän seksuaalirkoksia kuin kantaväestö. Häsa mainostaa tarkistavansa taustat ja kertovansa lukijoilleen faktat mitä maassa tapahtuu. Saamme lähes viikoittain lukea Häsasta, kuinka rasisimille pitää olla nollatoleranssi, mutta unohtaa kuitenkin msitten kertoa nämä faktat
Tätä ei Häsa kerro
Anonyymi-ap
17444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hesari on pilalla. Turha lukea. Suomessa ei enää yhtään järkevää lehteä, kaikki on globalistien pilaamia.
Varmaan persulle 🤣
Mikä on persujen tekemien rikosten osuus?
Vasaralla tehdään politiikkaa.
Natsipoliisin tilastoissa rikoksia tekevät natsit eivät tee rikoksia, ja rikoksia tekemättömät "toisen luokan kansalaiset" mustamaalataan rikollisiksi. FAKTAA.
Ja miksi ministeri-persuakat näyttävät noidilta. Koska he ovat noitia.
Kerron tämän elämän kokemuksella, ihminen on sitä miltä hän näyttää.
Persuakat 🧙♀️akat
HäSä Ei kerro oikein mitään mistään. Lue Hesaria.
Lehdistö on aika tasapuolista. Jättävät muiden paitsi persujen asiat kertomatta. Persujen asiat kerrotaan, vaikka ei olisi edes "syytä epäillä". Viimeisimmät kertomatta jääneet tapaukset taisivat koskea RKP:a, demareita ja Kokoomusta?
No huh
Rikospaikka käsittelee samaa asiaa. Ulkomaalaiset tulevat maista, missä on niin paska kulttuuri, että he ovat saman paskakulttuurin vankeja loppuelämänsä ajan. Näille pitäisi sanoa Hyvästi, ja lähettää kotimaihinsa.
Suomalaiset asuvat maassa, missä on niin paska kulttuuri, että suomalaiset ovat saman paskakulttuurin vankeja loppuelämänsä ajan. Näille pitäisi sanoa Hyvästi, ja lähettää ulkomaille.
Typerä ja väsynyt kopio. Sinut minä lähettäisin nukkumaan.
Kuuntelin Googmanin-ostoskeskuksessa ostoshengen nostatusmusiikkia.
Kansa ryntäsi ämpärijonoon.
Ostin itse lehti puhaltimen.
Paine pesurit olivat loppuneet.
Lenkkimakkarat ja grillihiilet kassissa palasin kotiin.
Elämä on kun sen oivaltaa.
https://www.youtube.com/watch?v=Rd1QaFk7O0I
Pitäisikö sun opetella kirjoittamaan suomea?
Kaikki ei vaan opi tuon paremmin. Tuota on saatettu hakata karttakepillä jo liikaakin.
Sun kannattais opetella lukemaan, ja sitten kirjoittamaan.
Älä unta nää.