hiivatesti luotettava, milloin

olen käyttänyt sekä ulkoisesti Canesten emätinpuikkoja ja rasvaa sekä sisäisesti otettavia hiiva-antibiootteja jonkin aikaan. Kuinka pian lääkkeiden käytön jälkeen voi käydä hiivatestissä, ettei lääkkeet sekoita testituloksia? Kuivattaako emätinpuikot/rasvat limakalvoja?
1634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viikon päästä puikkojen lopettamisesta. Hiivalääkkeet todella kuivattavat limakalvot ja kutina voi jatkua kuivuudesta johtuen. Silloin kannattaa limakalvot voidella jollakin rasvalla esim. Bepanthen, A-vitamiinivoide tai Ceridal Intime-öljy. Näitä saat apteekista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voidekäyttäjä kirjoitti:

olen käyttänyt sekä ulkoisesti Canesten emätinpuikkoja ja rasvaa sekä sisäisesti otettavia hiiva-antibiootteja jonkin aikaan. Kuinka pian lääkkeiden käytön jälkeen voi käydä hiivatestissä, ettei lääkkeet sekoita testituloksia? Kuivattaako emätinpuikot/rasvat limakalvoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu