Tarttisin apua. Mun alapää on siis noin kuukauden ajan kutissu niinku öisin. Jossain
vaiheessa ei kutissu ollenkaan. Lääkäriin en mielelläni menis. AUTTAKAA! Tarvitsen neuvoja tän hoitamiseen. Ja on myös aika punainen toi alapää
vaiheessa ei kutissu ollenkaan. Lääkäriin en mielelläni menis. AUTTAKAA! Tarvitsen neuvoja tän hoitamiseen. Ja on myös aika punainen toi alapää
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tulee kyllä mieleen, että saattaisiko olla hiivatulehdusta.
Siihen saa voiteet ja lääkkeet apteekista, mutta yleensä suositellaan tulehduksen ollessa ekaa kertaa, niin käymään lääkärillä.
Hoitaa/hoidattaa kyllä kannattaa, turhaa kärsiä vaivasta, jonka pystyy hoitamaan.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18090696C
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
se on hiivaTULEHDUS
Kiitos avusta! Kattooko se lääkäri lun alapäätä kun ei oikein huvittaisi sitä esitellä?
Luultavimmin se kyllä haluaa sen nähdä, että pystyy varmistumaan diagnoosista.
Vaikka sitä alapäätä ei huvita esitellä, niin hyvä se on opetella, että joskus sitä kuitenkin joutuu tulevaisuudessakin lääkäreille näytellä, jos tulee tarvetta, ja varmaan jokaisella naisella se on edessä ennemmin tai myöhemmin.
Ensimmäinen kerta on varmasti se vaikein, ihan ymmärrettävää.
Kiitos tiedosta. Kauheasti pelotta mennä äitin kaa johonki lääkäriin kun en haluais äitin olevan mukana
Voit ihan hyvin pyytää äitiäsi jäämään käytävälle odottamaan siellä lääkärissä. Hänen ei ole pakko olla huoneessa, ainakaan sillä aikaa, jos lääkäri tutkii sinut.
Vai tietääkö äitisi sinun vaivastasi ollenkaan ? Äidille voi ihan hyvin kertoa, ei tarvitse hävetä, naistenvaiva se hiivatulehdus on, aika yleinenkin, voi olla että äidilläsikin on sellainen joskus ollut.
Mutta joo, jos lääkäri tutkii, niin käsket ainakin siinä vaiheessa äitisi käytävään.
Onko MITÄÄN keinoja hoitaa tätä kotona. Siis ilman mitää lääkintä
ei ole.Hoitamaton hiivatulehdus voi aiheuttaa kroonista epämukavuutta, kuten voimakasta kirvelyä, kutinaa ja pahanhajuista vuotoa. elä sitten noiden kanssa jos lääkäriin et halua mennä
Voisinko mennä terkarille
se kehottaa sua menemään lääkärille. terveydenhoitajalla ei ole oikeuksia kirjoittaa reseptiä eikä hän ole gynekologi
koulun terkka ei ota labranäytteitä
Saa koulun terkkarille käydä silti juttelemassa asiasta, jos haluaa.
En tiedä kuinka nopeasti teidän koulussa terkkarin luokse pääsee.
Terkkarin kanssa voi puhua mahdollisesta pelosta ja jännityksestä liittyen lääkärikäyntiin. Siis jos pääsisit käväisemään ennen kuin menet lääkäriin.
Entä koulun telkkari .voisko se auttaa