lähiauttaminen

Anonyymi-ap

Täälläkin on keskustelun sävy se, että isommat hyväntekeväisyysjärjestöt eivät välttämättä ole paras mahdollinen tai tehokkain paikka avun antamiselle. Isossa organisaatiossa avusta osa menee aina byrokratian pyörittämiseen sekä organisaatiolle itselleen eikä ikinä voi tietää varmasti, mihin se lopullinen apu loppujen lopuksi menee. On myös todennäköisesti totta, että vähemmistöjen edustajat ovat suurimmat avun saajat, koska isompi organisaatio katsoo helpommin asioita isommassa mittakaavassa.

Kannattaa siis suosia avustuksissa pienempiä organisaatioita! Tietysti parasta olisi mieluiten auttaa itse omassa ympäristössään eli tehdä tavallaan sitä lähiauttamista. Jos aika tai jokin muu henkilökohtainen mieltymys tai syy ei anna myöten, tähän liittyvä sivustokin on ollut jo jonkin aikaa pystyssä:

Sivusto sijaitsee osoitteessa: "auttamaan.fi".

Kyseisellä sivustolla toiminta keskittyy sekä kannustaa nimenomaan lähiauttamiseen. Sivusto on tutustumisen arvoinen ja nykypäivänä rahan sanelemassa maailmassa poikkeaa siinä, että se pyrkii nostamaan inhimillisyyden tai inhimilliset arvot etusijalle sekä pyrkii vaikuttamaan ihmisiin, jotta kaikkea ei aina laskettaisi tai mitattaisi vain ja ainoastaan rahassa!

1

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      💋 ­­N­­y­m­­f­­o­­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18090717d

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      871
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 51
      595
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      501
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      417
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe