Aamulla pissahätä

Kuuluuko aamulla olla herättyä pissahätä? Kun itsellä aamusin ei juuri koskaan ole hätä, vaikka edellisestä käynnistä yleensä on yli 8h.
10897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Riippuu varmaan siitä, kuinka paljon on tapana juoda illalla.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🍒 ­­N­­y­m­­f­o­­­m­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18090921G

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Mulla on yllensä meilkein aina. Joskus jo aamu 6.00 on niin kauhee pissahätä et ei voi enää pidätellä ja on pakko nousta jo silloin vessaan.

Äänestä

Riippuu paljonko on juonut illalla.. jos kittaat vettä tai kahvia illalla saattaa tulla tarve aamuyöstä käydä kusella.. ja myös rakon tilavuus vaikuttaa asiaan.

Äänestä

a
t koska yö kestää 17h

Äänestä

Jos en yöllä oo käyny niin sitten on ja tosi kauhee. Sitten meillä voi olla vielä aamulla vessaan jonoo kun joku veli on p..kal ja kauhee pissahätä eikä pääse vessaan!

Äänestä

Mää juon vähän päivisin nii tosi harvoin on aamulla pissahätä. Tietty jos illalla en oo käyny nii sit voi olla. Kouluu lähties käyn aina vessassa vaikkei olis hätä mut viikonloppusi menee usein iltapäivään vessaan meno.

Äänestä

13v ja joka aamu stondaa ja on pissahätä.

Äänestä

Kyllä mulla on aamulla tosi kova pissa hätä. Välillä ei millään viitsi nousta vessaan tulee pidätettyy aina viimeiseen asti. Joskus on ehtinyt tulla vähän housuihin.
On mullakin aamulla pippeli kovana. Ja samaan aikaan pissa hätä.

Äänestä
  • Meillä mökillä oli kerran inhottava kun nukun parvella ja sit herään joskus 5.00 aamuyöstä ja kauhee pissahätä ja vessaan ulos huusiin kilomertin matka ei sitten millään viitsis lähtee ja jos lähtee niin kaikki porukat herää kuitsekin siihen..

    Puoli tuntii kauheeta pidättelyä ja pyöriskelyä ja sitten katon kelloo 5.30 tuntuu et nyt tarvii kyl mennä, mutta en meee vieläkään ja sitten lähempänä kuutta toteen et ai hitto nyt tulee pakosti pissat ei voi enää yhtään pidättää ja sitten lähden. Niin ja tää oli kesällä ja kerkiin just pihalle mökin nurkan taaks kun tunnen et nyt tulee hirvee lasti pissaa, Siihen vaan puskaan! en kerkii huusiin. Sit taks ja äippä tietty herää ja kysyy et kävit sä pissal? Vastaan vaan et joo ja meen takas nukkuun!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuuluuko aamulla olla herättyä pissahätä? Kun itsellä aamusin ei juuri koskaan ole hätä, vaikka edellisestä käynnistä yleensä on yli 8h.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu