Varmasti on. Tiedättekö niistä. Uskaltaako edes vihjaista. Eiks ainakin puolueilla ole? Ja muurareilla ainakin. jne.
ONKO HÄMEENLINNASSA SALASEUROJA
16
358
Vastaukset
- Anonyymi
Nostin tämän ketjun ylös vanhan viereen. Pitkä kysely johti tulokseen: elitistisalaseurasatanismi.
Kun netistä tutkin, niin kyllä salaseuroja netissä piisaa ja tietenkin myös sitten elävässä elämässä. - Anonyymi
Eihän ne ole salaisia jos ne tiedetään. Tyhmä kysymys.
- Anonyymi
Kyllä ne ovat salaisia sisällöltään, vaikka jotakin kautta tieto sellaisten olemassa olosta olisi tullut joidenkin tietoon.
On tullut tietoon, kun netistä löytää listan monien puolueiden salaseurasatanismista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä ne ovat salaisia sisällöltään, vaikka jotakin kautta tieto sellaisten olemassa olosta olisi tullut joidenkin tietoon.
On tullut tietoon, kun netistä löytää listan monien puolueiden salaseurasatanismista.https://fi.wikipedia.org/wiki/salaseura
pitkiä luetteloita
- Anonyymi
PersGäryllä on talousnerojen yhden ihmisen salaseura. Kiusallista hys hys.
- Anonyymi
Kaupunginhallituksellahan oli se mielikuvitusinvestoreita koskeva salainen mustanaamiokerho ja jos levitti sen salaisuuksia niin sai rangaistuksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaupunginhallituksellahan oli se mielikuvitusinvestoreita koskeva salainen mustanaamiokerho ja jos levitti sen salaisuuksia niin sai rangaistuksen.
Mielikuvitukseen ei uskonut kun Sampiasta asti apua hakenut tuomittu mutta onneksi ura loppui tunnettuun lausuntoon.
- Anonyymi
Pidetään tää ihan vaan meidän salaisuutena…tai on meidän kerrottava tovereille, jos persut on onnistumassa siinä missä me mentiin kiville. Voi helvetti. Eikö toi toisten mollaaminen olekaan ainoa keino tehdä politiikkaa, mutta käskihän ne työhuonekunnan palaverissa keksiin mitä paksump…
- Anonyymi
Persut luulee että Ämyrock on salaseura. Kun en ei pääse sinne.
- Anonyymi
Persuilla on portti kielto joka paikkaan, paitsi Ihanan-Lulun johtamaan persu-salaseuraan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuilla on portti kielto joka paikkaan, paitsi Ihanan-Lulun johtamaan persu-salaseuraan.
Jopa demari-hellsteenin portti kielto peruttiin, vaan ei persujen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jopa demari-hellsteenin portti kielto peruttiin, vaan ei persujen.
Korkein hallinto-oikeus ei antanut valituslupaa Tapani Hellsténin portista. Hämeenlinnan kaupungin myöntämä toimenpidelupa Linnankadun portin rakentamisesta jää siten voimaan.
Valtakunnan hv-kerho ei jätä jäseniään. - Anonyymi
Salaseuroista ja luuloista puheenollen, kuka se pölli eduskunnan urheiluseuran rahat ja ketkä pyyhkivät asian villaisella.
- Anonyymi
Jotkut ainakin puhuu jostain "jaakobinpainista".
- Anonyymi
> Kun netistä tutkin, niin kyllä salaseuroja netissä piisaa ja tietenkin myös sitten
> elävässä elämässä.
Gangstereilla pitäisi olla jokin hyvä syy, jotta kannattaisi olla gangsteri. Hämeenlinnassa ei taida oikein olla mitään hyvää syytä.
Mitä hyötyä on olla gangsteri, jos samat edut saa olemattakin mutta ilman huolta lain pitkästä kourasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253855Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283570Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42270- 1121684
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181588Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241329Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j137945Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit100902Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79855- 86771