Menin lankaan ja "ostin" dr. martensit torista pari vuotta sitten.
Nyt tuli tietoa että tämä tyttö on kusettanut ainakin 200 muuta ja käräjille ollaan menossa.
Millainenkohan tuomio mahtaa tulla kun on noin monta kusettanut?
On ensikertalainen ja hetken jo istui Saramäessä näistä kusetuksista kunnes pääsi lakimiehen avulla pois.
Petos/törkeä petos
Anonyymi-ap
2
258
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa jokainen teko on erikseen oma rikos, mutta niistä tuomitaan yksi rangaistus, jos ne ovat tuomiolla samaan aikaan.
Koska Suomi tunnetaan maana, missä on maailman lievimmät rangaistukset, niin muutaman kuukauden vankeus, joko ehdollisena, tai ehdottomana.
Asianomistajat jäävät ilman korvauksia, sillä tuskin syyllinen niitä koskaan pystyy maksamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322275- 792168
- 951976
- 351775
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329