sitä tämä ala on. Entäs kun ei enää jaksa/viitsi opiskella uutta?
Vastaukset 12
- Anonyymi
Mitäs luulisit, YT:ssä kenkää ja ei toivoakaan saada uutta paikkaa
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18095504e
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
sitte pitää varmaan vaihtaa alaa
- Anonyymi
Opiskeletteko omalla ajalla?
- Anonyymi
Ei työnantaja kouluta, Itse opiskelet vapaa-ajalla. Se on normia.
- Anonyymi
Jaarittelijat ja menneiden muistelijat pistetään seuraavalla YT-kierroksella pihalle. Samaan aikaan tietysti rekrytoidaan nuoria osaajia.
- Anonyymi
Ensiksi miettisin syyt sille, miksi pitää uudistua. Sitten miettisin, mikä on syy, että ei jaksa tai viitsi opiskella.
- Anonyymi
En tuollaiselle alalle lähtisi missä joutuu opiskelemaan koko ikänsä uutta ja mitään kompensaatiota et saisi koskaan kun vapaa-aikaasi käyttäisit firman eduksi hyötymättä itse siitä yhtään mitään.
Ihan kusetusta ja kieron firman kiristämistä koko touhu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tuollaiselle alalle lähtisi missä joutuu opiskelemaan koko ikänsä uutta ja mitään kompensaatiota et saisi koskaan kun vapaa-aikaasi käyttäisit firman eduksi hyötymättä itse siitä yhtään mitään.
Ihan kusetusta ja kieron firman kiristämistä koko touhu.Minä pyysin kompensaatiota ilmaistyöstä ihan työsopimuslain 2. luvun 10 §:n nojalla. En saanut, ja lähdin pois. Kyseisen firman toiminta on sittemmin lakannut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tuollaiselle alalle lähtisi missä joutuu opiskelemaan koko ikänsä uutta ja mitään kompensaatiota et saisi koskaan kun vapaa-aikaasi käyttäisit firman eduksi hyötymättä itse siitä yhtään mitään.
Ihan kusetusta ja kieron firman kiristämistä koko touhu.Vauhti kiihtyy ja paska tippuu rattailta. Ellet ole rakentamassa jotain uutta ratkaisua, niin sitten saat luvan olla opettelemassa uusia tekniikoita muiden koodiapinoiden kanssa.
Tekijämiehille löytyy hommia ihan C++ proggisten parista.
- Anonyymi
Opintokursseilla käynti työajalla työaikaan on työtehtävä siinä missä muutkin. Jos niistä yrittää venkoilla pois, ei hyvällä tällaista duunaria katsella työnantajan taholta. Yrityskulttuurista kiinni varmaankin ajankohta ja velvoitettavuus. Valtaosassa meidät laitettiin ns koulunpenkille. Jossain vaiheessa työnantaja yritti kannustaa sertifioitumaan omalla ajalla, mihin kukaan ei lähtenyt, koska arvostamme vapaa-aikaa. Nykyään hyödynnetään verkkokursseja, mitä pystytään työajalla oman toimen ohella käymään. Ihmiselle elämän mittainen itsensä kehittäminen, jatkuva oppiminen, on luontainen piirre. Siihen mahtuu myös tuollainen työskentelyä tukeva opiskelu.
- Anonyymi
itseopiskelu itsensä kehittämiseksi motivoi meistä useimpia. Sen sijaan opiskella
jotain uuttaa koodikieltä (0malla ajalla)vain siksi että nykyinen firma edellyttää sitä on myrkkyä monelle. Opetella jotain josta itse ei kehity miksikään. Se on se pointti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j771138- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden234684Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga51581Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.34542- 45528
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️76516- 23488
- 25454
Ihan pikku vinkki
Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin52429