Suomessa on paljon hyvätuloisia omilla ansioilla menestystä saaneita ihmisiä jotka maksavat myös paljon veroja. Ei siis mitään poliittisia lakkoja agitoivia kiihottajia ja omaan pesään paskovia tupauunoja. Käykää joutilaat katsomassa listoilta mallia miten elämässä pärjätään työnteolla eikä lakkoilulla ja kattoon sylkemällä.
Veropäivä sen taas kertoi
Anonyymi-ap
22451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Miksi minun tuloja ei julkaista. Julkaustaisiinko minun verotiedot jos sitä erikseen pyytäisin.
Näin on, menestyvä yrittäjä työllistää muitakin. Tosin valittavia kommareita ei kannata palkata.
Eipä ollut sossulaisia yhtäkään.
Tolkun ihmisiä oli paljon.
Onhan meillä ainakin yksi Tolkun ihminen jonka asumiskustannukset me kaikki kustannamme yhteisillä verovaroilla.
Joo ostakaa osuuskauppa maakunnasta. Saa johtoherrat taas korottaa tänä vuonna palkkaansa muutamalla kymppitonnilla, kuten olivat tehneet edellisvuonnakin.
mulukun ihmisiä oli runsaasti.
Nimiä kehiin muuten menee mutu tuntumaksi juttusi.
Jaa taisipa aloittaja kukkoilla ite listoilla kun vielä piti päästä kehumaan.
Ei kirjoituksen mukaan ainakaan,alakoulun just käynyt.
Kyllä ja ellei punaiset huulet kerro niin nenäpäevä kyllä.
Nenäpäivä on pummien juhla.
Niin aloittaja olitko itse listoilla???
Mitä väliä sillä on onko aloittaja listoilla? Voihan aloittaja olla vaikka listoilla olevan työntekijä joka on ihan tyytyväinen tilanteeseensa. On töitä ja sitäkin varmempi tunne että töillä on jatkoa. Ei siis mitään joutavaa lakkoöyhötystä jolle ei ole tarvetta.
Satku on pieni raha nykyään. Alarajan voisi nostaa koleensataan tonniin. Ei jaksa selata kaikkia.
Minua harmittaa eniten, kun en itse päässyt listalle. Jäi ihan muutamasta eurosta kiinni.
Pelastusarmeija ja seurakunta jakaa mongoloidille rahaa,elkää hyvätihmiset kannattakaa kumpaakaan!!!
Ylimielistä paskasakkia. Eivät ymmärrä,että työntekijät sen rahan heille mahdollistavat. Vastapalloon.
Riikan vika vaihtas tenat,eikä suu virneessä huutasi petti rumasti äänestäjät.
Kajaanissakin työtä tekemällä ja yritysriskiä ottamalla voi tehdä hyvää tiliä, joka hyödyttää rahallisesti itseä sekä verojen muodossa yhteiskuntaa ja näin yhteiskunta voi elättää muutaman ei niin tolokun sosiaalidemokraattisen kansalaisen.
https://yle.fi/a/74-20058569
Suurin osa näistä miljonääreistä ei ole itse niitä miljoonia tienannut vaan perintönä saanut.
Suvut ja kuolinpesät tuottavat näitä joka vuosi.
Muutama omalla työllä ansainnut mukana mutta se ole koko kuva asiasta.
Lisäksi mukana on palkka johtajia jotka ansaitsevat vain tuloa siitä, että ovat johtajia tai hallitus ammattilaisia.
Toisen töissä ei koskaan rikastu ja se joka tuloksen tekee jää aina mopen osalle.
Mistä johtuu että hyvätuloiset eivät tunne mielihyvää onnistumisestaan vaan valittavat alinomaan marttyyrin osastaan ?
Vastaus lienee mielihyvän tavoittelun taustalla olevasta häpeäntunteen ja riittämättömyyden piilottelusta.