niin.. huomasin äsken että gerbiilini selässä on keltainen semmonen kostea alue? ihan tai no aika pieni? vai oisko siinä kenties tomaattia kun annoin sitä yhtenä päivänä??? vai mitä??? gerbiilini on vasta 3kk joten pliis kertokaa mikä häntä voisi vaivata?? ja ei kai hän kuole?? vai oisko siinä gerbiilin omaa virtsaa??? kun oon laittanu kato semmosen puisen mökin päälle vessapaperia ja gerbiilit käy aina sen päällä tekemässä tarpeensa.. tai ehkä joskus kieriskelee!!! hän on vielä niin pikkuruinen en halua että hän kuolee!!! t:surullinen
apua! mikä gerbiililläni on?
-apua-
5312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
niin et tietty soita eläinlääkärille jos asia sua vaivaa!kyseessähän voi olla tommonen just tavallinen "pissi-juttu" tms. mut ota luuri käteen ja soita!!!!
heti!
mitä tarkoitat mikä "pissi-juttu" ???? selvennä??? miten sen saa pois sitten??? pitääks se pestä pois siitä karvasta?
miten?? t:-apua-
Eli voi yrittää pestä sitä pois vedellä(haalealla)ja tarvittaessa koiran shamppoolla...ja kuivata sitten niin hyvin että terraarioon ei saa päästää jos on märkä...yritä!!!Niin ja jos ei lähde ja näyttää siltä että tulehtuis niin soita eläinlääkärille!!!
kiitos vinkistä... toivottavasti en joudu soittamaan eläinlääkkärille mutta mä kaipaisin vielä lisää vinkkejä... t: -apua-
hei vastatkaa nyt on pakko tietää mikä rakasta gerbuani vaivaa!!!!!!!!!!!!!