apteekkiin

Jämsän apteekki
Kipeitä ihmisiä jonotetaan ja seisotetaan kuin neuovostoliitossa.
Työntekijöitä marssii peräkkäin kuin ellun kanat .
Vuoronumeron, kun otat vaikka olet ainoa asiakas jonotat useita minuutteja.
Sitten kun pääset reseptilääkket luukulle ja saat lääkkeesi siirryt jonoon kassalle..jonottamaan..

Siinä jää monelta lääkkeeet hakematta, kun ei jaksa kipeenä jonotella..
251476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ja nyt jämpsän porttiin puremaan munkkia nillin nillin

Äänestä

Älä sinä sekakäyttäjä puhu sontaa.taidat nytkin olla lääkepäissässi.etkö muuta keksi?

Äänestä

Höpö ja löpö! Apteekissa on hyvä palvelu. Viisaampia ovat kuin lääkäri J.J.

Äänestä

Siellä on juuri noin. Pakko olla joku juorukerho takahuoneessa, johon jonottavat parveilevat myymälän puolella. Outo tunnelma välittyy asiakkaalle.

Äänestä

Jo se asetelma on väärin.. Tulet ovesta ja otat vnr.. sitten köpötät toiselle puolelle salia saadaksesi istumapaikan.. Eikö ne huterat jakkarat voisi olla siinä oven ja lappukoneen vieressä?

Sitten tulet kassalle sen purnukan kanssa, kysellään isoon ääneen jotta kätisellä.. ja on han sulla pinenpääkin rahaa..

Äänestä

Kyllä taas on sekavaa mölyä. Osta hiivaa ja laita kilju käymään,helpottaa.

Äänestä

Minä olen Jämsän Apteekissa kyllä saanut pelkästään hyvää palvelua.
Jos etsin hyllyjen välissä jotakin reseptivapaata tuotetta, niin nopeasti tulee joku kyselemään, voisiko auttaa. Ja selkeitä neuvoja saa omaan vaivaan.
Samoin reseptilääkkeen kanssa kysytään aika-ajoin, milloin on arvot mitattu, tai olenko käynyt sairaanhoitajan verenpainemittauksessa ym.
Kyllä on mukava asioida.
Sitten niistä tuoleista: Eihän niitä millään voi siihen ulko-oven viereen/eteen sijoittaa, ihan hullu ajatuskin. Jos on niin huonokuntoinen, että ei jaksa sinne ikkunan viereen tuoliin kävellä vuoroaan odottamaan, niin ehkä kannattaisi pyytää mukaan joku kaveri, joka avustaisi.

Äänestä
  • Kyllä me jämsäläiset sinne jämsän ja jämsänkosken apteekkiin hyvin kaikki mahdumme. Pieni jonotus jos vielä pääsee istumaan tekee vaan hyvää. Hengitys tasaantuu ja kerkiää ottaa/kaivaa kela kortin ja muut reseptit puhelimesta valmiiksi, ettei tarvi sitten siinä tiskillä alkaa etsiä kelakorttia ja muistelemaan mitähän lääkkeitä piti ostaakaan!
    Ja jos on taksilla, jämsän taksien aina valmis asiakaspalvelu lähtee kyllä saattamaan sinut mielihyvin apteekkiin ja odottaa ja vie takaisin autolle. Eiks vaan!

    Äänestä

Hyvää palvelua aina.joutuuhan sitä ruokakaupassakin jonottamaan kassalla .turha aloittajan on itkeä,sinä saat lääkkeeksi(turhat)kelan maksusitoumuksella eli et edes joudu jonottamaan kassalle.kannat vain säkilisen mömmöjä autoosi.

Äänestä
  • Ap on näitä A-klinikan sekakäyttäjiä jonka pillerit jaetaan erikseen pusseihin..
    Itse sössii lääkkeittensä kanssa syyttää henk.kuntaa hohoijaa...

    Äänestä

Kääk,osui ja upposi.

Äänestä

Murheensa kullakin 😏 Apteekki on kuitenkin nyt hyvällä paikalla, kun samalla hoituu ruokakaupassa käynti ja joskus alko.

Äänestä

Ei tuolla mitään palvelua saa kun kaikki vaan juttelee eli työntekijät keskenään.

Äänestä
  • Hölömölä höh tuokin vain oman mielikuvituksesi tuotosta skitso

    Äänestä

  • Voihan he jutella mitkä lääkkeet on loppumassa ja pitää tilata lisää ja mitä on tullut tai tulematta tai vaihtoehtolääkkeistä.
    Kyllä ne 95 %:n varmuudella on siellä asiakasta varten.

    Äänestä

Nämä apteekkia koskevat valitukset tulevat samasta kohteesta. Pakko on olla taustalla jotain henkilökohtaista. Apteekki toimii asiallisesti. Siitä kiitos!

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät nillittäjä

    Äänestä

Kumma, että tällä keskustelupalstalla samat ’osui ja upposi’ ja ’pilipalipojat’ sekä ’ pure nesteellä munkkia’ hokijat jaksavat toistaa tyhjiä hokemiaan.
Eikö lahjat muuhun riitä?

Äänestä

Ei riitä.tosin jo valmiiksi hullu,siihen päälle kaljaa ja lääkkeitä.

Äänestä

Neste voisi keksiä paremman tavan mainostaa. En ikinä osta sieltä munkin.

Äänestä

Silai ne omalta osaltaan harvantavat veronmaksajien kustantamaa sairasta joukkoa.

Äänestä

Jämsän apteekki toimii hyvin. Palvelutiskejä on ihan riittävästi tämän kokoiselle kunnalle. Kauppojen kassoille joutuu jonottamaan joskus paljon kauemminkin, ei sielläkään tuoleja ole ihmisille.
Ja jonottaminen on normaalia palvelutoimintaa. Menepä labraan aamusta, no siellä saat kyllä istua, mutta paljon kauemmin joudut jonottamaan. Pankin palvelutiskille saat jonottaa kauemmin kuin mihinkään.
R-kioskillakin on joskus hemmetinmoiset jonot. Mutta kyllä senkin normaali ihminen jaksaa. Valittajathan ei jaksaisi yhtään mitään koskaan.
Numerolappusysteemi on kätevä, muuten tulisi turhaa hässäkkää. Se oli käytössä jo aikanaan Torinkulman ruokakaupassa, eli 70-luvulla.

Äänestä
  • Ja nyt jämpsän porttiin puremaan munkkia namskis ja maiskis 😘

    Äänestä

  • Mustalaiset ovat kovia valittamaan ja vaatimaan toista kassaa paikalle jos on kolme asiakasta edessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Mustalaiset ovat kovia valittamaan ja vaatimaan toista kassaa paikalle jos on kolme asiakasta edessä.

    No mustalaisethan on aina valittamassa joka paikassa pienimmästäkin syystä ja etuilevat sumeilematta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jämsän apteekki
Kipeitä ihmisiä jonotetaan ja seisotetaan kuin neuovostoliitossa.
Työntekijöitä marssii peräkkäin kuin ellun kanat .
Vuoronumeron, kun otat vaikka olet ainoa asiakas jonotat useita minuutteja.
Sitten kun pääset reseptilääkket luukulle ja saat lääkkeesi siirryt jonoon kassalle..jonottamaan..

Siinä jää monelta lääkkeeet hakematta, kun ei jaksa kipeenä jonotella..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu