Vuoden Yrittäjä papa be taalar
Hieno homma
Anonyymi-ap
131577
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Varo kenestä kirjoittelet. Voi johtaa taas poliisitutkintaan 😆
resitentti aaltola sano mainos lehteen niin positiivinen juttu
Eikös isukki tehnyt konkurssin tässä hiljattain ja kuhmolaiset veronmaksajat maksaa vielä vuosia näitä anteeksiannettuja velkoja
Mistäs kurssista oikein puhut? Eikös paappa ole viettänny aikansa jo pitkään etelän lämmössä?
Kenestäpä nyt puhutaan?
Eikös pappan jotkut sijotukset ollu siinä Elementti sammossa mikä teki konkan. Tuli kaupungille siitäkin siitäkin sotkusta eri kytkyjen kautta satojentuhansien tappiot...veronmaksajien maksettavaksi. Kuhmo, kytkyjen luvattu maa. Uusia virityksiä odotellen.
No kaikkeahan sattuu ja tapahtuu kun touhuaa...
Tosiaan... eivät kaikki osaa elää rauhallista ja riskitöntä elämää työllisyysrojekteissa ja Kelan rahoilla.
Aika riskitöntä elämä on yrittäjälläkin kun veronmaksaja kuittaa epäonnistumiset
Jep jep.. oikiassa oot... oy on hyvä yritys muoto!
Niinpä, nämä veronmaksajilla maksatettavat velat on kyllä nolo juttu, vähän niinkuin joutuisi elämään kunnanjauhoilla. Eipä siinä mitään kun on lusikalla annettu ei tietenkään voi kauhalla vaatia.
Kateus on loputon voimavara.
Niinkö tuntuu ettet saa loppumaan, lopeta se joutava kadehtiminen konkkayrittäjästä