Periaatteessa pitäisi toimia mutta ei pelaa, ainoastaan lataa puhelimen mutta tv ei reagoi mitenkään että puhelin on liitetty siihen. Asiallisia neuvoja kiitos:)
Puhelin televisioon ubsin kautta
8
219
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin jossain vanhassa nokialaisessa piti vaihtaa usb-tila tiedonsiirtoon tjsp, jotta se näkyi usb-tikun tavoin laitteessa mihin kytketty. Ja puhelimesta piti avata "näppäinlukko" yhden kerran usb:n liittämisen jälkeen. Sillä kait estettiin ettei ulkopuoliselle päätynyttä puhelinta voi ihan suoraan tutkia, jos ei tiedä pin-koodia.
- Anonyymi
Minulla muutaman vuoden vanha Motorola. Usb asetuksia olen kokeillut ja vaihdellut ja mitään ei tapahdu. Kait eivät tue toisiaan🤔
Olisihan play kaupassa tarjolla erilaisia ohjelmia, mutta ne täynnä mainoksia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla muutaman vuoden vanha Motorola. Usb asetuksia olen kokeillut ja vaihdellut ja mitään ei tapahdu. Kait eivät tue toisiaan🤔
Olisihan play kaupassa tarjolla erilaisia ohjelmia, mutta ne täynnä mainoksia.Joissakin Android-puhelimissa voi joutua aktivoimaan ns. huoltovalikon, jonka kautta pääsee muuttamaan usb:n toimintatapaa.
Vaan jos puhelin näkyy tietokoneeseen kytkettynnä usb-asemana, niin pitäisi silloin myös muissakin laitteissa toimia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joissakin Android-puhelimissa voi joutua aktivoimaan ns. huoltovalikon, jonka kautta pääsee muuttamaan usb:n toimintatapaa.
Vaan jos puhelin näkyy tietokoneeseen kytkettynnä usb-asemana, niin pitäisi silloin myös muissakin laitteissa toimia.Tv ei välttämättä tue puhelinten USB yhteyttä. Se kun on kuitenkin erilainen kuin esimerkiksi USB tikku.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tv ei välttämättä tue puhelinten USB yhteyttä. Se kun on kuitenkin erilainen kuin esimerkiksi USB tikku.
Puhelimen pitää siis emuloida usb-asemaa, ja siksi puhelimissa on niitä erilaisia protokollia usb:lle.
https://www.howtogeek.com/192732/android-usb-connections-explained-mtp-ptp-and-usb-mass-storage/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhelimen pitää siis emuloida usb-asemaa, ja siksi puhelimissa on niitä erilaisia protokollia usb:lle.
https://www.howtogeek.com/192732/android-usb-connections-explained-mtp-ptp-and-usb-mass-storage/Ja tätä ei välttämättä kaikki televisiot ymmärrä. Ja puhelimen muistin formaatti voi olla myös epäyhteensopiva
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18100775V
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ainakin omassa telkkarissa voi katsella puhelimen kuvia, kun valitsee usb-tilaksi "näytä kuvia". Käytännössä se taitaa näyttää puhelimen tiedostojärjestelmän DCIM-hakemiston sisällön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2592284Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55798Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732