Pitäis saada Ohrasaareen silta

Anonyymi-ap

Hotilassa tehtiin rekkaliikenteen kestävä silta viidessä viikossa. Sysmässä sillan rakentaminen Ohrasaareen kestää viisi kuukautta. Luulisi mokoman laiturin valmistuvan muutamassa viikossa. Kustannusarviokin on suurempi kuin Hotilan sillassa, johtunee varmaan pitkästä rakennusajasta. Tämä kuuluu varmaan kuntatalouden säästöohjelmaan, kun ei ole siltaa, niin ei tarvitse tehdä latujakaan.

18

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne ole hyvät olleet ne ladut Ohrasaaren. Minulla on aina lipsunut. Kyllä pitäisi jo nykytekniikalla osata tehdä lipsumattomat ladut. Onneksi ei tarvi sinne mennä tänä talvena.

      • Anonyymi

        Hanki lipsumaton lypsyrukkanen, niin runkkaus sujuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hanki lipsumaton lypsyrukkanen, niin runkkaus sujuu.

        Sitä varten on lypsykone keksitty ja se sammuu automaattisesti, kun säiliö on täysi. Voi sitä naatintoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sitä varten on lypsykone keksitty ja se sammuu automaattisesti, kun säiliö on täysi. Voi sitä naatintoa.

        Meitin kylällä on testaaja siihen,korjaaminen ei oikein onnistu.


    • Anonyymi

      Se on sitten mahtavaa, kun Sysmästä löytyy niin monia sillanrakentamisen ammattilaisia, teidän olisi kannattanut osallistua kilpailutukseen, niin silta olisi jo teidän opeilla kasassa.

    • Anonyymi

      Olisit vt.pyytänyt uudet tarjoukset.Olis hintalappu toinen.Puuteroi posket ku ni punottaa..eikö ole tilanne hallinnassa!?

      • Anonyymi

        Seuraava asiantuntija. Pitäisikö sinun tarjota palveluja kunnalle, vaikka jotain konsulttisopimusta ?!?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seuraava asiantuntija. Pitäisikö sinun tarjota palveluja kunnalle, vaikka jotain konsulttisopimusta ?!?

        Kunnanjohtajan paikka kiinostaa, niin jos aloittaisin vaikka kuun alusta, niin tulee sitten täysi palkka kuun lopussa.


      • Anonyymi

        Tässä on tulos, mitä vt:n ja autonajajan keskinäinen suhmurointi saa aikaan.


    • Anonyymi

      Kaverit tarjoaa.

    • Anonyymi

      Eiks tää vt.ole itse konsultti.

    • Anonyymi

      Vkl puhalluttaa

      • Anonyymi

        Luulenpa että näitä puhalluttaa Sysmässä, joilla palvonnan kohde on ulkona ja hankkeet menee jäihin.


    • Anonyymi

      Vetäkääs taas välillä happea ja koitatte miltä se pillu tuntuu!Aika mahtavaa eikö?

    • Anonyymi

      Ylimainostettu.Oulussa uutta.

    • Anonyymi

      Väännän siihen sillalle tortut

      • Anonyymi

        Sitävartenhan se silta rakennetaankin!


      • Anonyymi

        Raakana vai paistettuna. Mainosta, sitten kun jaat niitä. Glögi sopis torttujen kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      35
      3832
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3434
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      104
      3358
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3148
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      79
      3115
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2805
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2590
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2483
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2432
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2166
    Aihe