Tummat "ostoksilla" Ikeassa

28572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Kyllä noihin rahtihameisiin mahtuu paljon tavaraa.

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    😋 ­N­­­y­­m­­f­o­­­m­­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18104304a

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Ja vaativat vielä syytteiden hylkäämistä vaikka ovat videolla LOL. Ei tarvitse ihmetellä miksi kyseinen ryhmä saa syrjintää.

Äänestä
  • Ne ovat rasisteja

    Äänestä

Asianajajien palkkiot olivat kymmeniä tuhansia.

Äänestä

Naiset vaativat syytteiden hylkäämistä vielä Turun hovioikeudessa, joka ei kuitenkaan myöntänyt heille jatkokäsittelylupaa.
Asianajajat ottaa näistä tapauksista kaiken irti ja veronmaksajat maksaa. Kyllä jäi Adolfilta hommat kesken ja se harmittaa. Kyllä näistä jonkinlaista pyyntirahaa pitäisi maksaa kuten joskus maassamme tehtiin.

Äänestä

Hai nyt kävi työtapaturma, kansi saatiin mutta kattila jäi!

Äänestä
  • Kattila ja kansi vaativat kaksi käyntiä, muuten kolisee liikaa haarojen välissä.

    Äänestä

  • Eikö jossakin ollut hitsauskone rahtihameen sisällä.
    Eivät varmaan tienneet, että se on työkalu ja täytys olla työhaalarit, kun hitsaa.

    Äänestä

sehän on niitten tapa ,ota paljon maksa nolla

Äänestä

Maine tulee ansaita,omalla käytöksellään ovat sen kyllä ansainneet..

Äänestä
  • Eihän tuo porukka osaa muuttaa tapojaan.

    Äänestä

Juu, sitten romanit ihmettelee, kun vartijat seuraa ja pitää silmällä.
Eihän rahtihameista haluta luopua, loppuu tavaran rahtaaminen.

Äänestä

Taitaa se varastainen olla noilla verissä, vaikka kela maksaa kaiken.

Äänestä

On rehellistä porukkaa nämä .

Äänestä

Äänestäkää persuja, he lupaavat laittaa nämä kuriin.

Äänestä

Persut on kaikki vaalilupauksensa jo pettänyt orpoa hännystellessään joten näillä ei tulevaisuutta ole,hallitus kaatuu omaan mahdottomuuteensa muutamassa kuukaudessa.Yhtään päätöstä / lakia ei ole saatu aikaan koko hallituskautena,omia sähläysiä setviessä mennyt aika tähän saakka,naurettavaa.
Mutta palatakseni alkuperäiseen aiheeseen,hailuotoon vaan kaikki resrvaattiin ja oppikoot siellä ite elättämään ittensä tai kuolkoon nälkään!!!

Äänestä

Melekoset on hameet, paljon sinne mahtuu tavaraa, ilmankos se kävely on raskaan näköistä mustalaisakoilla. Rahtarihameet, kätevästi käy sujauttaminen ryijyn helman alta hameeseen. Aina ne varastaa sanonta pitää paikkansa.
Katsoin muutama viikko marketin (jätän mainitsematta minkä) kun mustalaisakat meni itsepalvelukassan kautta, eikä paikalla ollut valvojaa. Meniköhän kaikki ostokset niin kuin pitää... Osaavat valita kaupassa käynti ajan silloin kun on valvontaa vähiten, ovat syömässä tai muuten hiljaista.

Äänestä

Idästä tulee persuille sopivia "työntekijöitä".

Äänestä

En ole koskaan ymmärtänyt näitten yhteiskunnan paapomaa hyysäystä!
Onko se "rasistikortti" sitten niin vahva,että sen varjolla näköjään hyväksytään millaista käytöstä vaan?
Sama laki näille kuin mamuille,jos tarpeeksi rikoksia tilillä niin potku perseeseen ja ulos maasta vaikka intiaan,siltä nämä muistaakseni alunperin on alkanut sikiämään.

Äänestä
  • Maahanmuuttajat ja turvapaikan saaneet työllistyvät ja menevät töihin,nämä ei koskaan.
    Tässä ois persuille työsarkaa jos ne säästöt todella kiinnostaa?
    Kauppaa väännetään pimeästi ja samalla kärrätään kelasta kaikki mahdolliset tuet.
    Näyttää ainakin kokkolassa tuo pirikauppakin siirtyneen näiden hoidettavaksi.

    Äänestä

  • On se prk noiden kanssa, että noita pitää Kelan tukea. Rasisti pelko se pitää yllä noiden paapomista nyt äkkiä siitä eroon.

    Äänestä

Rasismikortti on aina toiminut,kun sitä vilauttaa.Joku pirun romaniasian-neuvottelukuntakin oikein pitänyt perustaa,missä valtio ajaa näiden asiaa.
Paljonkohan rahaa tuohonkin palaa,että saavat itsesäälissä kylpeä vuosittain meikäläisenkin verorahoilla?
Väitän,että 99% suomalaisista ole edes kuullut,että tuollainen "instanssi" on olemassa.

https://romani.fi/etusivu

Tässä se on hyysäys huipussaan,käykään lukemassa!!
Täällä näitä lindgerejä ja valentiinejä polttaa rahaa....

Äänestä

Mikä on romanin triathlon? Kävellen uimahallille ja jonku polkupyörällä kotia..

Äänestä

Ei nämä triat,, vai mikä se nyt on harrasta kun eivät edes osaa ajaa polkupyörällä.Vai onko kukaan nähnyt romania polkupyöräilemässä?Siinähän jää lahkeetkin ketjun valiiiiiiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meinas lähtee 500€ tavaraa.
Video:
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000009982079.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu