Hallituksen kannatus on laskenut taas reilusti. 45 %:sta 40 %:iin.
https://yle.fi/a/74-20060224
Enemmistö suomalaisista arvioi hallituksen onnistuneen heikosti
4
244
Vastaukset
- Anonyymi
Hankala sanoa.
Koska oikein mitään tekoja ei ole vielä tehty ja nekin jutut, mistä päätetty on toteutumatta. Ehkä vuoden, muutaman vuoden kuluttua voi arvioida paremmin. Siihenkin arvioon taitaa kuitenkin maailman tapahtumat vaikuttaa pian enemmän, kuin hallituksen puuhastelut.
Lisäks on noita pitempiaikaisia asioita, joita edelliset hallitukset hommailleet, joitten vaikutus alkaa näkymään nyt, lähinnä siis sote. Mikä sotessa mennyt pieleen, se kaatuu nyt tämän hallituksen niskaan, eikä se itse hirveesti asialle voi mitään.
Leikkaukset kuulostaa juu keljuilta, mutta ne pakollisia pahoja, positiiviselle puolelle menee veikkauksen ja alkon monopolien purkupuuhat. Sitä en tajua, miten työttömien kyykyttäminen lisää työpaikkoja.
Ennustan, hallitus kaatuu ennen seuraavia vaaleja ja se on oikeestaan kelju juttu se. Mutta kansahan itse on hallituksensa äänestämällä valinnut.
=DW=- Anonyymi
Tuo moittiminen työttömien 'kyykyttämisestä' on jokin median myytti tai vastaava, sillä onhan se tärkeää et ihmiset aktivoidaan edes jotain tekemään, passiivinen olo johtaa apatiaan, jopa rikoksiin, päihteisiin yms. Tämä on ymmärrettävä.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18107858m
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Ensivuonna toeutuu pahimmat päätökset. Valmiiksi huono-osaisilta leikataan tuloja. Kokoomuksen kannattajia se tuskin koskee mutta PS saa tuntea vaaleissa köyhien kaunan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5134303Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183421Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842292Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762169Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861486- 1571343
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641271Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk991239- 641178
- 841134