Osaako joku kertoa mihin voisi viitata hypoechogeeninen (kirkaskaikuinen) tiivistymä dossa douglasin pohjalla, eli kohtu-peräsuolisyvänteessä? Gynellä ultrassa löytyi tuo ja jäi hieman epäselväksi, epäili kai hematoomaa. Mietin voisiko endometrioosi näkyä tuolla, ei ole tosin todettu sitä koskaan. Näkyi myös hiven nestettä mutta se ilmeisesti normaalia koska loppukierto menossa. Ja tosiaan erityisiä oireita ei ole. Vatsa toimii normaalisti ja kuukautiset olleet normaalit.
Toisessa munasarjassa oli myös ilmeisesti hemorragisoitunut keltarauhanen. Sen pitäisi kai hävitä seuraavassa kierrossa jos oikein ymmärsin. Voikohan löydökset liittyä toisiinsa, jos rauhanen vuotanut vatsaonteloon?
Lääkärille menossa vielä uudelleen muutaman viikon päästä, mutta huolestuttaa mistä on kysymys ja onko kuinka vakavaa?
Kokemuksia?
Ultrassa löydös fossa douglasissa, voiko olla endometrioosia?
Anonyymi-ap
0
632
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470