Millä laitat "kaverin" ruotuun - ruma pahoinpitely tulee maksamaan jotain.

Anonyymi-ap

Kävi kurja juttu aikoja sitten, erään synttäri-illan jälkeen lapsuudenystäväni kävi kiinni silloiseen tyttöystävääni ja ja teki jotain todella odottamatonta ja kauheaa. Raiskaus jäi luojan kiitos yritykseksi, mutta pitkäkestoiseksi ja väkivaltaiseksi sellaiseksi - tyttöystävä palasi aamuyöllä kotiin täynnä mustelmia. (kuvat ovat kauheita, joita otin silloin - koko keho täynnä hiertymiä ja pahoja mustelmia)

Mutta oli välttynyt pahimmalta, kovan sinnikkyyden ja voimiensa ansioista ja pääsi loppujen lopuksi pakenemaan ja pääsi kotiin.
Kaverin puheet ja vaatimukset olivat hirveitä, kuin hullun puheita, vaikka jälkeenpäin väitti ettei erittäin humalassa ollut.

Olen tässä miettinyt, kuinka vaikeaa on kostaa tämä asia. Perheellinen mies, joka järkevintä olisi piestä kunnolla ja antaa opetus, jota ei tule koskaan unohtamaan, mutta...
Ei huvittaisi itse ottaa vastuuta siitä. Sen kusipään ei tarvitse mennä poliisiille inisemään siitä, että joku on opettanut tapoja, kuinka EI toimita.

Vaikka tästä tapauksesta on aikaa jo vuosia, se ei lakkaa häiritsemästä - ainoa keino lienee se, että "kaveri" saa maksaa siitä, että erehtyi tekemään tuollaisen typeryyden ja loukkasi pahimmalla tavalla, mitä voi kuvitella.

Mistä on siis kyse loppujen lopuksi: Ainoa keino saada tämä karmea kokemus pois mielestä, on kostaa tavalla, joka on oikeutettua. Pitääkö palkata "pari latvian poikaa" hoitamaan homma niin, ettei itse jää kiinni vai mitä suosittelette?

Tästä asiasta ei pääse eroon, ellei tämä psykopaatti joudu maksamaan ainakin jotain siitä hyvästä, että pahoinpiteli vaimoni.

10

788

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa ´kostaminen´ on vain valtion yksinoikeus, -vankila ja muut sanktiot. Jos yksityishenkilö ryhtyy kostamaan, niin hän syyllistyy rikokseen. Vankila odottaa kostajaa, rikoksen vakavuudesta riippuen.

    • Anonyymi

      Söpö tarina. Meni vaan pieleen siinä, että puhut ensin silloisesta tyttöystävästäsi, joka viittaa siitä, että tämä olisi nyt ex. Lopuksi puhutkin vaimostasi.

      Siltä varalta, että jutussa olisi edes totuuden siementä, olet todella säälittävä, jos et kykene tuollaisesta pääsemään yli. Kuten tiedät, mitään oikeutettua kostoa ei ole olemassa.

      Kasvata munat ja kasva aikuiseksi.

      • Anonyymi

        Valitettavasti tarina on 100% totta - silloinen tyttöystäväni (olimme tunteneet vuoden tapahtuman ajankohtana) on nykyinen vaimoni.
        Tuumin, että turhaa jakaa tällä tätä asiaa, mutta tulipa tehtyä. Onko siitä mitään hyötyä, tuskin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valitettavasti tarina on 100% totta - silloinen tyttöystäväni (olimme tunteneet vuoden tapahtuman ajankohtana) on nykyinen vaimoni.
        Tuumin, että turhaa jakaa tällä tätä asiaa, mutta tulipa tehtyä. Onko siitä mitään hyötyä, tuskin.

        PPPP=Puhumalla purkaa parhaiten patoutumat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        PPPP=Puhumalla purkaa parhaiten patoutumat.

        Vähän samanlainen tilanne ollu,ite oon aika väkivaltaista sorttia mutta tietynlaisia periaatteita on...ei naisia ja lapsia lyödä. ja tuollaisessa tilanteessa/no nyt en tiedä mikä on tosi mikä ei..mutta minun tapaus muija pani mun kaverin kanssa. ratkaisu:mä panin sen muijaa ja pistin yhden toisen kaverin panee sen muijaa...toki sitten meni pari vuotta että saatiin rauha maahan ja voidaan ryypätä samoissa piireissä mutta kamat on menny jakoon molemmissa talouksissa..valitettavasti huoraaminen nyt vaan ei sovi parisuhteen jatkoon se kalvaa kännissä sielua liikaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valitettavasti tarina on 100% totta - silloinen tyttöystäväni (olimme tunteneet vuoden tapahtuman ajankohtana) on nykyinen vaimoni.
        Tuumin, että turhaa jakaa tällä tätä asiaa, mutta tulipa tehtyä. Onko siitä mitään hyötyä, tuskin.

        Voit kokea hyvänolontunteen: olet ainakin yrittänyt tehdä jotakin ongelmalle.Somen arvaamattomuus on tietysti kuin pelaisi pajatsoa: koskaan ei tiedä mitä siitä seuraa.


    • Anonyymi

      Raamattu kertoo
      Totuuden.

    • Anonyymi

      Eli sun mielestä väkivalta ja pahoinpitely on kamalaa (niin onkin), mutta kuitenkin olet sitä valmis itsekin tekemään?

    • Anonyymi

      Rikosten vanhenemisajat kannattaa selvittää. Törkeä pahoinpitely vanhenee 20 vuodessa. Jos on kuvia laittakaa nilkki käräjille. Varmistakaa onko vapaamuurari, koska silloin tuomariksi voi toivoa naispuolisen. Vaparilakimiehet puolustavat vaparirikollisia erityisesti naisiin kohdistuvissa rikoksissa, maksetut vaparilääkärit jne. kirjoittavat mitä tahansa potaskaa. Hyvä näyttö voi saada aikaan tuomion.

    • Anonyymi

      Palkkaa Hänen elämään DrugHubista hakkeri, että hän joutuu linnaan lapsipornosta. Itse ajattelin tehdä noin jos 1 naama ei miellytä ja velkakin kasvaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."

      Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu
      Suomalaiset julkkikset
      88
      2888
    2. Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...

      ...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä
      Maailman menoa
      473
      2200
    3. Eräälle joka luulee itsestään liikoja

      Pysy kaukana nainen. Palaa todellisuuteen.
      Ikävä
      89
      1562
    4. Vaikka pidät minua

      Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on
      Ikävä
      50
      1316
    5. Nainen, tilanne on nyt tämä

      että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä
      Ikävä
      70
      1178
    6. Jos jotain saisit muuttaa kaivatussa

      niin mitä muuttaisit?
      Ikävä
      72
      853
    7. Pandatalo

      Pandatalo myyty. 👍👍👏👏
      Ähtäri
      30
      822
    8. Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."

      Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa
      Suomalaiset julkkikset
      12
      800
    9. Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan

      Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal
      Maailman menoa
      75
      776
    10. Tänään Uutisnuotassa !

      Ähtärin valtuustoryhmien Kokoomus, Keskusta, SDP ja KD kannanotto 27.3.2025 Ähtärinjärven Uutisnuotassa: *Rakentavaa yh
      Ähtäri
      41
      757
    Aihe