Näissä on tunteiden hallinta vaikea

Anonyymi-ap

Ne joilla on vaikea Adhd ja älyllinen kehitysvamma niillä on uhnakkuus häiriö johon kuuluu, että joku uhkaa, mutta ei kykene toteuttaa uhkaus juttua.


Ja älyllisen kehitysvamman saaneilla on tunteiden hallinta vaikea eli ne ei osaa tunnistaa oman vihan tunnetta kuten myös jos on vaikea Adhd niillä on myös tunteiden hallinta vaikea ja Autismi ihmisten kohdalla joilla on autismi lähellä Lievää älyllistä kehitysvamma niillä on myös tunteiden hallinta vaikea eli nämä ei osaa tunnistaa itse omaa vihan tunnetta.

Ja jos älyllisen kehitysvamman saaneeena olevalle antaa lääkkeitä ne tekee älyllisen kehitysvamman saaneeena joistakin entistä enemmän aggressiivisiksi.

Kehitysvammaisten käytöshäiriöön on syy jos älyllisen kehitysvamman saaneeena oleva ihminen puhuu ja kirjoittaa koko ajan kehitysvamma jutusta sillä on Kehitysvamma Ekko oire
. Kehitysvamma lääkäri sanoi ne joilla ei älyllisen kehitysvamman saaneeena täyty Adhd tai Autismi diagnoosi kriteeri joillakin älyllisen kehitysvamman saaneeena on Kehitysvamma Ekko joka on, että se puhuu ja kirjoittaa yhden vuoden esim kehitysvamma jutusta tai viisi vuotta jos Kehitysvamma Ekko oiretta ei ymmärrä muut ihmiset tämä tekee käytöshäiriöitä jolloin joku uhkaa tappaa vaikka ei kykyne toteuttaa uhkausta vaan sellaisen kohdalla täytyy osata perustella se kielto miksi ei saa kirjoittaa ja puhua kehitysvamma jutusta.

Älyllinen kehitysvammaisten kohdalla se kielto täytyy osata perustella konkreettisesti jolloin se ihminen ymmärtää kiellon.

Ja jos jollain on Kehitysvamma Ekko se ei osaa yksin etsii kaveria ja ihminen joka on kiinnostunut ainoastaan kehitysvamma aiheesta sellainen tarvitsee avun siihen, että löytää kaverin joka on myös kiinnostunut Kehitysvamma aiheesta jolloin ne kaksi ihmistä joilla on älyllisen kehitysvamman saaneeena kehitysvamma aihe kiinnostuksen kohteena niillä ei tule riitaa

Ja kehitysvamma työntekijät ei auta minua löytää kaveria joka on myös kiinnostunut lukemaan kehitysvamma aiheisia ja haluaa kirjoittaa messenger kautta vaan kehitysvamma aiheesta.

Tämä jos joku älyllisen kehitysvamman saaneeena ei saa kaveria jota kiinnostaa sama asia tekee käytöshäiriöitä.

Ja me itse ryhmän vetäjä sano ne jotka ovat kiinnostuneita lukemaan kehitysvamma aiheisia niillä on selvittämättä Adhd tai Autismi.

0

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

        sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
        Maailman menoa
        329
        3912
      2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
        Maailman menoa
        128
        3590
      3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

        Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
        Maailman menoa
        5
        2302
      4. Onko kaivattusi spesiaali?

        Millä tavalla ja miten?
        Ikävä
        112
        1704
      5. Huono päivä

        Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
        Ikävä
        18
        1628
      6. Typeryyttä

        Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
        Ikävä
        124
        1349
      7. Martina mukana erikoisjoukossa

        Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
        Kotimaiset julkkisjuorut
        144
        973
      8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

        Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
        Maailman menoa
        101
        949
      9. Häneen rakastuminen oli sellaista

        että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
        Ikävä
        79
        875
      10. Huonosti.

        Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
        Ikävä
        86
        791
      Aihe