opettajakollega kuittailee

Anonyymi-ap

Olen hämmästynyt, että tietty opettaja joka aamu kun näkee minut ja olen ensimmäisenä työpaikalla, vittuilee minulle kun laitan kahvia ja teetä tulemaan. Sellaista turhanpäiväistä ja joutavaa lörpöttelyä. Olen aamuvirkku ja edellisissä työpaikoissa kukaan ei siitä sanonut, jos ekana opehuonessa. Tykkään aloittaa työt rauhassa. Se vähentää stressiä. Joskus on kivaa olla opehuoneessa, jossa ei ole ketään ja saa nauttia kahvista. Monesti on kiire töissä. Mikä siinä haittaa jos oppitunti alkaa kahdeksalta ja olet 35-40 min aikaisemmin. Olen vuosityöajassa.
Eikö se olisi kivaa kuulla että olet innokas ja ahkera , mutta tuollainen. Sitten kun yhden kerran istuin samassa paikassa, niin huomautti, että olenko ollut siinä koko yön.

4

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samassa työpaikassa, kun olen uusi, niin en tiedä kaikkia asioita, niin kerran pari oon muka häirinnyt opettaja(i)a opehuoneessa, kun on tietokoneella. Saa kait sitä kysyä, mikä missäkin on ja laitanko lisää kahvia tulemaan. Ne on näitä erikoisia naisopettajia. ENPÄ KYSELE ENÄÄ.

    • Anonyymi

      eikös juuri tuo lyht aika aamulla enne oppitunteja ole opettajille paras aika jutella koulun kehittämisestä ja mahdollista koulun ongelmista ja pedagogisista asioista.
      Luulisi olevan hyvinkin yleistä että opettajat tulevat aamulla reilusti ennen oppitunteja
      valmistautumaan koulupäivään.

    • Anonyymi

      Vinkki alanvaihdolle: kannattais ne naisopettajat lopettaa työyhteisönsä myrkyttämisen ainaisella valittamisella, pikkumaisuudella, vallankäytöllä, komentelulla jne. Sain tarpeeksi yhdestä vittumaisesta kanslistista jota en enää koskaan halua nähdä.

      • Anonyymi

        Suurin osa on jostain syystä ollut minulle hankalia naisopettajat. Olen leimautunut, koska olen naimaton. Missä eräiden naisopettajien suvaitsevaisuus: myrkyttäkää vaan ilmapiiriä sekaantumalla toisten töihin. Oli ikävä nähdä joitakin avustajia, nämä eräät naiset yhdessä keskipohjalaisessa kunnassa kohteli lapsia ikävästi ja yksi mies. Meinasin mennä sanomaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      161
      8839
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      104
      4082
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3922
    4. 55
      3383
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      42
      2724
    6. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      388
      2007
    7. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      56
      1921
    8. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      45
      1881
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1871
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1531
    Aihe