Kipeitä patteja alapäässä

Anonyymi-ap

Moi, mulla on kauhee stressi mikä alapäässäni on. Huomasin eilen että häpyhuuli on arka mutta en aluksi reagoinut sen kummemmin. Myöhemmin yritin katsoa ja sielä oli patteja ne taisi olla aluksi vaan punaisia. Sitten luulin että lähtisi vain puristamalla pois mutta ei lähteny, en saanut mitään ulos. Sen jälkeen pinta oli vähän valkoinen muistaakseni jostakin kohtia ja yksi oli isompi niitä oli siis kolme kaikki samalla puolella. Ne on ollut tänään tosi arkoja ja suurentunut. Se puoli kummalla puolella patit on, on huomattavasti turvonnut/ suurempi. Häpyhuuli on pikkurillin paksuinen. Nyt siis patit on kasvanut ja siinä pinnalla on liilaa ja valkoista. Alueet näyttää nyt enemmän haavoilta eikä erotu selkeästi toisistaan ja ovat suurimmaksi osaksi liiloja mutta epäilen että se on verta kun yritin eilen puristaa niitä. Jäljissä on vähän valkoista/ ruskeaa mutta tosi vähän. Ne on siis laajentunu ja kipeentyny ja eri näköisiä eilisestä verrattuna. Mä oon yritelly googlettaa mutta mikään ei täsmää. En millään haluisi mennä lääkärille sillä olen arka puhumaan tommosesta. On kans ollut suojaamatonta yhdyntää noin viikko tai kaksi sitten mutta ei todellakaan ollut ensimmäisiä kertoja, olen siis vain tietyn henkilön kanssa. Mä oon myös herkkä luonteelta eli en todellakaan pysty puhua kellekkään kun tää teksti jo itkettää. Tuntuu vain että häpyhuuli olisi tulehtunut vain hygienia syistä ja enemmän siitä kun yritin puristella niitä.

8

411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on myös korona tällä hetkellä ja oon ollu 39 asteisessa kuumeessa kolme päivää tietty kuume on vaihdellut. En siis osaa sanoa onko ollu kuumetta yms. Unohdin mainita että jälkiehkäisypillereitä on myös otettu 4? Googletin vielä ja mainittiin vähäisestä estrogeenin tuotannosta niin onks se ihan mahoton veikkaus? ”Patit” näyttävät nyt enemmän rupin näköisiltä mutta tosi turvonnut silti.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­N­­y­­­m­­­f­­­o­­­m­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#181134289

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Klamydia, kondylooma, tippuri ?
      Hopi hopi, tohtorille päin aikaa varaamaan.
      Kyllä tuo sukupuolitaudilta vaikuttaa, ja ne on aina parempi hoitaa/hoidattaa pois.
      Hoitamattomana voivat aiheuttaa esim. hedelmättömyyttä, ja ehkä myös joitain yleisoireita kehossa muutenkin.
      Ja lisäksi on riski, että tautia sairastava saattaa pahimmassa tapauksessa tartuttaa tautia eteenpäin.
      Eihän se ole kivaa mennä lääkärille alapäätään näyttelemään, mutta elämässä tulee tilanteita, että joskus on vähän niin kuin pakko.
      Tsemppiä sulle!

    • Anonyymi

      jälkiehkäisypiri ei suojaa taudeilta. olisko kyseessä kondylooma ja sen syylät

    • Anonyymi

      täällä ei saa mainita sanaa tukupuolitauti . ylläpito poistaa. ja tiedoksi ylläpidolle että ne vaativat aina lääkärissä käynnin

    • Anonyymi

      Onhan se hyvä, että jostain voi neuvoa kysellä, jos ei muualta niin sitten täältä.
      Ja aloittajaa on suositeltu ottamaan yhteyttä lääkäriin.

      • Anonyymi

        ihmettelen vaan että on ollut suojaamattomassa yhdynnässä ja taudit ei ole käyneet edes mielessä


    • Anonyymi

      kondylooman syylistä ei voi tulla mitään ulos koska ovat syyliä ei finnejä. Sun pitää sanoa sun seksikumppanille että menee testeihin. Jos teillä on ollut suusseksiä niin se tauti on myös tullut suuhun . teitkö korona testin vai pelkkien oireitten mukaan teit korona diagnoosin. Korona ei aiheuta sukupuolitautia ja syyliä alapäähän.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1719
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1595
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      288
      1363
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1299
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      905
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      881
    7. 66
      874
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      873
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      851
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe