Nyt on parin päivän remonttia tehty viikko eikä valmistumisesta ole tietoakaan. Eihän tuo minua muuten heilauta mutta kun valtio tuon lystin pääosin maksaa. Onkohan siellä oikeasti tehty tarjjouspyynnöt ja urakkasopimukset pykälien mukaan? Epäillä sopii.
Haukkasalon lossin touhut
9
3044
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä tässä on ongelma? Lossi ei kulje? Remontti ei edistu? Remonttia ei ole kilpailutettu?
- Anonyymi
Kenelle tässä nyt ollaan vihasia? Ja miks?
- Anonyymi
Varmasti harmittaa, jos pitää saareen soutaa. Eikö puimureilla (ja losseilla) ole taipumus hajota juuri silloin, kun niitä tarvittaisiin?
- Anonyymi
Aloittaja vois katsoa peiliin vs. lukuisat aihealoitukset ja yrittää saada itsestään arvion minäkuvastaan. Jos itselle ei aukea, apua on saatavissa.
- Anonyymi
Mahtaako joku tietää, että mitä tuo "Anonyymi-ap" oikein tarkoittaa? Siis kun se ei ole yhden kirjoittajan nimimerkki, vaan Suomi24 antaa sen ilmeisestikin jollakin logiikalla useille kirjoittelijoille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahtaako joku tietää, että mitä tuo "Anonyymi-ap" oikein tarkoittaa? Siis kun se ei ole yhden kirjoittajan nimimerkki, vaan Suomi24 antaa sen ilmeisestikin jollakin logiikalla useille kirjoittelijoille.
Olisko Nimetön Alkuperäinen Postaaja?
- Anonyymi
Joku amatoori sen kai teki, kun se päivän kesti ja jotain öljyjä sieltä pääsi karkuun. Kyllä se kuitenkin nyt taas kai kulkee.
- Anonyymi
Ei ole mikään ihme ettei asiat onnistu tai etene kun kattoo millanen sakki noita asioita hoitaa. Ja onhan nykyään niin paljon tärkeempääkin kuten naarmun minigolf mailoissa ym...
- Anonyymi
Sulle tekisi hyvää välillä soutaakin, jos totta puhutaan. Pärjäät kyllä ilman Alkoa muutaman päivän. Ja jos saareen päin olit menossa, voit kyllä olla kotonakin. Edes jonkun päivän tissuttelemattakin ihmisten ilmoilla. Mie vaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257