Nyt ei pääse päivittäin asioimaan rajan toiselle puolen, onhan se hirveää., kun trokausta ei pysy enään harjoittamaan. Muuta eikö näitä kaksoiskanalaisa järkytä yhtään se, että Urkainassa heidän omat toisen maan kansalaiset tappavat, murhaava, raiskaavat, kiduttavat vauvista vaareihin järkestelmällisesti kaikkia. Heitä ei järkytä yhtään, että heidän toinen kotimaansa harjoittaa laitonta ihmissalakuljetusta toiseen kotimaahansa tarkoituksena ainoastaan vahingoitaa sitä.
Silti nämä kaksoiskansalaiset elävät kuin mitään ei tapahtuisi. He loukkantuvat kun heidän toisen isänmaansa ei saa yrityksistä huolimatta vahinkoittaa toista isänmaata kaikkilla mahdollisila kieroiluilla ja juonilla. Silti nämä kaksoiskansalaiset kuvitelevat, että asiat eivät koske heitä mitenkään. Kyllä koskee ja heidän olisi syytä valita puolensa. Toivottavasti valitsevat Venäjän ja painuva sinne seuraavaksi 50v.
Rajojen sulkeminen kuulemma järkyttää Venäjn kaksoiskansalaisia ja trokareja.
Anonyymi-ap
3
144
Vastaukset
- Anonyymi
On näitä veribensan ostajia täälläkin. Eilen muuan Imatran nassikka uutisissa sanoi käyvänsä venäjällä harva se päivä. Pakko senkin on trokata - ei pilluralliin saa niin paljon kulumaan.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18114445V
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ja ainahan vodka litran ja muutaman korin oulutta voi tuoda samalla kertaa. Tuskin niitä yksin jaksaa juoda ja jos juo, niin ei ainakaan ole rattiin jokapäivä. Ihan hyvä, että rajat suljetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562841
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541719Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461694Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521476- 721430
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3251318The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181211Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m681061- 1581032
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25995