näiden Suomessa oleskelevien venäläisten olsi ensin miettitävä miksi näin tapahtuu ennen kuin avaavat sunsa. Ovatko ne sanoneet mitään muuta kuin siunnneet Venäjän hyökkäyksen Ukrainaan? Ovatko ne todella niin typeriä, että eivät ymmärrä olevansa sotaa käyvä tersoristivaltion kansalaisia, jotka yrittävät terrorisoida myös Suomea ja suomalaisia.? Silloin ei voi muuta kuin syytää heitä itseään.
Iha vihaksi pistää kuinka typeriä ihmisäiä on maailam täynnä.
MIten Suomi voisi pelata Putin pussiin sulkemalla rikolisetla rajansa? Eiköhän
5
192
Vastaukset
- Anonyymi
Rajan sulkeminen johtui Venäjän hallituksen työntämistä laittomista maahanmuuttajista.
- Anonyymi
Suomessa asuvat venäläiset eivät ole ystävällismielisiä, vaan Putinin agentteja. Venäläisten mielenosoitus paljasti tämän.
- Anonyymi
No eivät ehkä putinin agentteja mutta aivopesty jo syntymästään saakka. Ajatuksena että ainoa totuus tulee venäjän valtiolta ja sen johtajilta. Kaikki muu on propakandaa ja länsimaista valehtelua. Eniten huolestuttaa että nämä venäläisvaimot ovat onnistuneet kääntämään suomalaisten sulhaspoikien ajatukset venäläismieliseksi.
- Anonyymi
Niin mekin olemme aivopestyjä, käy esille viesteistä.
Kokonaan on unohdettu varsinaiset pakolaisuuteen liittyvät rikolliset, jotka värväävät hyväuskoisia lähtemään epätoivoiselle matkalle.
Heitä juuri pitäisi nyt alkaa metsästämään kansainvälisesti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2171474- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41128Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171096Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38796Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780