Aivan oikea päätös hovioikeudelta. Totuuden kertominen ei voi olla rikos.
Heteropride
Päivi Räsänen
7
531
Vastaukset 7
- Anonyymi
Tiedä nyt tuosta Päivin puheiden ja kirjoituksen totuudellisuudesta, mutta mun puolesta saa uskonvapauden turvin uskoa mihin haluaa ja sananvapauden turvin puhua mitä haluaa. Aivan naurettavaa touhua valtakunnan syyttäjä Mantilalta ryhtyä tuollaiseen noitavainoon. Eriäviä näkökantoja ja puheita pitää aikuisten ihmisten pystyä sietämään, ei kieltämään.
- Anonyymi
Totta on ainoastaan että niin kai raamatussa lukee, mutta se on eri asia onko se totta mitä sielä lukee.
Raamattu onkin maailman kuuluisin kirja taruista ja valheista.- Anonyymi
Raamattu on totta. Koraani sen sijaan on valetta.
- Anonyymi00010
Ei ole valhetta toisin kuin homous kertoo ihmisten hulluudesta
- Anonyymi
Hyvä Päivi! Homous todella on synti ja häpeä. Eheytyminen on mahdollista! Kerran kun mies naista panee niin unohtuu homohimo.
- Anonyymi
Homous on aivoissa. Ei sitä sieltä muuteta, mitenkään.
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=NPm3yRk71-Q
hyvä homma(...teistä pidetään)
saa olla
rakkaus on ovi
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4772096- 1651394
- 801272
- 951234
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1881194- 1141157
- 101815
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58786- 47763
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58705