Vapauttaako kaljan ja viinanjuonti elatusmaksuista? Jos et halua olla lapsiesi kanssa tekemisissä, maksa edes elarit lapsesi tarvitsee niitä. Kelan kautta saatavat eivät korvaa kuin osan elatusmaksuista
Känniset viikonloppuisät
1
825
Vastaukset
- Anonyymi
Jos on tarpeeksi juoppo ja surkea kelan silmissä niin saa tiettyjä etuja joita ns kunnon kansalainen ei saa ikinä.Se vaan on fakta se muistahan näyttää surkealta olla säälittävä ja ihan kynnysmatto kun kelaan menet niin saat vaikka mitä apuja myös kaljan roiskiminen auttaa vaatteisiin ha ne kirppikseltä ja kengät jotku halvat huonot,mitä surkeampi sen enemmän rahaa.Mutta toisaalta taas varjopuolia että ns kylällä sitte puhutaan kaikkea pskaa seläntakana ja leimataan ties mihin kastiin mutta se on niitä varjopuolia.Jokainen on ihminen on oma kultakimpale se vaan pitää nähdä oikealla tavalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768