TERVEYSKESKUKSEN KUNINGAS KENET KRUUNATAAN?

Anonyymi-ap

Tässä lyhyen silmäilyn jälkeen..ihmetyttää , että on niinkin puuhakkaita ja reippaita poliitikkoja, että ovat ilmeisesti laskeneet rahassa, terveyspalvelujen siirtymisen säälittävää juoksuttamista ja omaan pussiin pelaamista?
Omaan pussiin on helppo pelata aina ja sen huomaan heti kun katson itseäni peiliin ja helppo on ostaa myös konjakkipullo sen "ansainneelle" kuin auttaa yhtäkään köyhää.
mielestäni olisi syytä nousta barrikaadeille?
Kannattaisiko äänestää henkilöä kuka tekisi terveyden huollon kuntoon saattamiseksi jotain, nimenomaan tulevaisuudessa.
Missä on ne "puuhakkaat" kunnallisvaltuutetut tai puolueet...jotka painaisivat kyllä nappulaa, että köyhien juoksutus loppuu ?
Ei aina makaa niin kuin itse petaa. rahatkin voi loppua siinnä kohtaa kun sairaus iskee.
Luulen että se puolue joka ottaa asiakseen tämän epäkohdan poistamiseksi, saisi ääni ryöpyn...tai se ehdokas joka aivan tosissaan lähtisi purkamaan terveyskeskus ongelmia ja aluesairaalan kehitystä myönteiseen suuntaan.
Kannatan patsaan rakentamista sille tai niille henkilöille, jotka saattavat kunnan palvelut edes siedettävälle tasolle tulevaisuudessa.
Luultavasti yli sata ihmistä lukee tämän viestin otsikon tai viestiketjun. toivottavasti jotkut saa tästä tuulta alleen ja sitten kun nousu barrikaadeille alkaa....heittäydyn torille panssariauton eteen...pääsen kainarin etusivulle ja katoan sitoutumattomana jonnekin.

10

976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnanvaltuutetut ei voi laittaa rikkaa ristiin terveyspalvelujen eteen.

    • Anonyymi

      Haluan nähdä kun jäät sen vaunun alle. Loppuupahan valitukset.

    • Anonyymi

      Nautitaan vielä hyvistä terveyspalveluista kun voidaan sitten loppuu tk kokonaan ja tulee kerran viikkoon liikkuva mobiili terveysasema kajaanista
      kunann väki luku romahtaa kun lääkärit ja hoitajat muuttavat pois täältä

    • Anonyymi

      Vaunukuskina painaisin kaasua.

      • Anonyymi

        Vanhana täällä on ihan hyvä.


      • Anonyymi

        Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.

        Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.

        Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.

        Katso peilistäsi kenellä on mielenterveys ongelmia,oliko tuttu naama?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      82
      6351
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3471
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3088
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2282
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2181
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      121
      2077
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2009
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      190
      2002
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1608
    10. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      38
      1568
    Aihe