Tässä lyhyen silmäilyn jälkeen..ihmetyttää , että on niinkin puuhakkaita ja reippaita poliitikkoja, että ovat ilmeisesti laskeneet rahassa, terveyspalvelujen siirtymisen säälittävää juoksuttamista ja omaan pussiin pelaamista?
Omaan pussiin on helppo pelata aina ja sen huomaan heti kun katson itseäni peiliin ja helppo on ostaa myös konjakkipullo sen "ansainneelle" kuin auttaa yhtäkään köyhää.
mielestäni olisi syytä nousta barrikaadeille?
Kannattaisiko äänestää henkilöä kuka tekisi terveyden huollon kuntoon saattamiseksi jotain, nimenomaan tulevaisuudessa.
Missä on ne "puuhakkaat" kunnallisvaltuutetut tai puolueet...jotka painaisivat kyllä nappulaa, että köyhien juoksutus loppuu ?
Ei aina makaa niin kuin itse petaa. rahatkin voi loppua siinnä kohtaa kun sairaus iskee.
Luulen että se puolue joka ottaa asiakseen tämän epäkohdan poistamiseksi, saisi ääni ryöpyn...tai se ehdokas joka aivan tosissaan lähtisi purkamaan terveyskeskus ongelmia ja aluesairaalan kehitystä myönteiseen suuntaan.
Kannatan patsaan rakentamista sille tai niille henkilöille, jotka saattavat kunnan palvelut edes siedettävälle tasolle tulevaisuudessa.
Luultavasti yli sata ihmistä lukee tämän viestin otsikon tai viestiketjun. toivottavasti jotkut saa tästä tuulta alleen ja sitten kun nousu barrikaadeille alkaa....heittäydyn torille panssariauton eteen...pääsen kainarin etusivulle ja katoan sitoutumattomana jonnekin.
TERVEYSKESKUKSEN KUNINGAS KENET KRUUNATAAN?
10
934
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnanvaltuutetut ei voi laittaa rikkaa ristiin terveyspalvelujen eteen.
- Anonyymi
Haluan nähdä kun jäät sen vaunun alle. Loppuupahan valitukset.
- Anonyymi
Nautitaan vielä hyvistä terveyspalveluista kun voidaan sitten loppuu tk kokonaan ja tulee kerran viikkoon liikkuva mobiili terveysasema kajaanista
kunann väki luku romahtaa kun lääkärit ja hoitajat muuttavat pois täältä - Anonyymi
Vaunukuskina painaisin kaasua.
- Anonyymi
Vanhana täällä on ihan hyvä.
- Anonyymi
Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.
Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.
Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.
Katso peilistäsi kenellä on mielenterveys ongelmia,oliko tuttu naama?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko831648- 401279
En malta odottaa mies että tulet minuun
Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu87986Siltojen varjoissa
Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja202946- 61863
- 53862
Vanhemmalle naiselle
Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.68862Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20840- 37789
- 34784