TERVEYSKESKUKSEN KUNINGAS KENET KRUUNATAAN?

Anonyymi-ap

Tässä lyhyen silmäilyn jälkeen..ihmetyttää , että on niinkin puuhakkaita ja reippaita poliitikkoja, että ovat ilmeisesti laskeneet rahassa, terveyspalvelujen siirtymisen säälittävää juoksuttamista ja omaan pussiin pelaamista?
Omaan pussiin on helppo pelata aina ja sen huomaan heti kun katson itseäni peiliin ja helppo on ostaa myös konjakkipullo sen "ansainneelle" kuin auttaa yhtäkään köyhää.
mielestäni olisi syytä nousta barrikaadeille?
Kannattaisiko äänestää henkilöä kuka tekisi terveyden huollon kuntoon saattamiseksi jotain, nimenomaan tulevaisuudessa.
Missä on ne "puuhakkaat" kunnallisvaltuutetut tai puolueet...jotka painaisivat kyllä nappulaa, että köyhien juoksutus loppuu ?
Ei aina makaa niin kuin itse petaa. rahatkin voi loppua siinnä kohtaa kun sairaus iskee.
Luulen että se puolue joka ottaa asiakseen tämän epäkohdan poistamiseksi, saisi ääni ryöpyn...tai se ehdokas joka aivan tosissaan lähtisi purkamaan terveyskeskus ongelmia ja aluesairaalan kehitystä myönteiseen suuntaan.
Kannatan patsaan rakentamista sille tai niille henkilöille, jotka saattavat kunnan palvelut edes siedettävälle tasolle tulevaisuudessa.
Luultavasti yli sata ihmistä lukee tämän viestin otsikon tai viestiketjun. toivottavasti jotkut saa tästä tuulta alleen ja sitten kun nousu barrikaadeille alkaa....heittäydyn torille panssariauton eteen...pääsen kainarin etusivulle ja katoan sitoutumattomana jonnekin.

10

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnanvaltuutetut ei voi laittaa rikkaa ristiin terveyspalvelujen eteen.

    • Anonyymi

      Haluan nähdä kun jäät sen vaunun alle. Loppuupahan valitukset.

    • Anonyymi

      Nautitaan vielä hyvistä terveyspalveluista kun voidaan sitten loppuu tk kokonaan ja tulee kerran viikkoon liikkuva mobiili terveysasema kajaanista
      kunann väki luku romahtaa kun lääkärit ja hoitajat muuttavat pois täältä

    • Anonyymi

      Vaunukuskina painaisin kaasua.

      • Anonyymi

        Vanhana täällä on ihan hyvä.


      • Anonyymi

        Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä kommentista kuvastuu kaikkien pitäjän lahopäisten örkkien terveystilanne.

        Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on hyvä, että terveys jotakuinkin hallinnassa, hörhöt voisi mennä päätään tutkituttamaan.

        Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suojatyökepujen päät on jo tutkittu. Mielialasairauksia. Kertoo kunnan sairaspoissaolotilasto. n. 1600 tp/ vuosi. Työntekijämäärä pienenee kunnassa mutta mielialasairaat jatkaa, koska poissaolojen määrä ei laske.

        Katso peilistäsi kenellä on mielenterveys ongelmia,oliko tuttu naama?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      39
      2218
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1802
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      128
      1687
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1346
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1070
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      925
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      821
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      803
    Aihe