Tarkoittaen sähkön hinnan hurjaa nousua jota ei tuulista ja auringosta saatava sähkö kykene kompensoimaan, näin se ostovoima pienenee sekin. ja seuraa konkursseja työttömyyttä ja kurjuutta. kas näin toimii hallitukset suomen maan, ei saa mitään aikaan.
Niin paitti se orpon juna radan oikaisun joka maksa usieta miljaardeja .. niin myyvät sitten valtion omaisuutta muutamalla miljaardilla ja velkaa tost kyt miljaardia. no suomi nousuun.
Olkiluoto 3:n sähköntuotanto on keskeytynyt
6
378
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sitä tunnin junaa turusta tehdä ainakaan tällä vaalikaudella.
Joko venäjällä on sormet pelissä tuon olkiluoto 3;n käyttökatkon kanssa? Sopisi pelikirjaan. - Anonyymi
tarkotuksella se laitetaan kiinni pakkasten alkaessa,nysvätään korjauksen kanssa muka koko talvi ja näin saadaan pidettyä sähkön hinta korkealla koko talvi.
- Anonyymi
No niin nysvät nyt jämpsän porttiin puremaan munkkia hopi hopi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No niin nysvät nyt jämpsän porttiin puremaan munkkia hopi hopi
voi kulta, älä nysvää vaan ime nänniä todella seksikkäästi.
- Anonyymi
Onneksi sähkönhinta nousee vain Suomessa! Nordpoolin sivuilla näkee pörssisähkön hinnat esim. Ruotsissa ja Norjassa. Tänään 21.11.2023 klo 15 -16 sähkö maksaa Suomessa 777e/MWh ja Ruotsissa 140e/MWh ja Norjassa 136e/MWh. Kyllä se on kaikkien etu kuulua sähköpörssiin-> saadaan tasaisen edullista sähköä koko nordpoolin alueelle..
- Anonyymi
Niin oikein, kukahan tai ektkä vetää välistä ja isosti sittenkin ?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403