Jos ostaa valmistalopaketin ja jättää nurmikon laittamatta niin minkälaisiin ongelmiin siitä voi joutua? Naapurit voivat kai johonkin tehdä ilmoituksen, että piha ei sovi ympäristöön?
Mitö jos ei istuta nurmikkoa?
10
475
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kai naapurit ja ohikulkijat voi ilmoitella mihin vaan ja mitä huvittaa. En usko että paljoa vaikuttaa.
- Anonyymi
Rakennuslupa vaatii ainakin jonkinmoisen pihasuunnitelman. Jos et toteuta sitä lainkaan ja jätät pihan silleen, niin ainakin taajama-alueella sanomista tulee melkoisella varmuudella. Todennäköisesti tulee jo lopputarkastuksessa, ilman naapurien ilmoitustakin.
- Anonyymi
jos lopputarkastus tehdään talvella niin varmaa on että tarkastaja ottaa lapion ja käy lapioimassa lumet pihalta niin että päästään tarkastamaan istutusten laatu ja kunto.
- Anonyymi
Onko se joku julkisivulautakunta vai mikä, joka asiaan puuttuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko se joku julkisivulautakunta vai mikä, joka asiaan puuttuu?
Jos julkisivu on nurmikkoa niin sitten julkisivulautakunta voi antaa lausunnon nurmikosta rakennuslupaa haettaessa.
- Anonyymi
Olen rakentanut 2 taloa kaavoitetulle alueelle enkä ole nurmikkoa tehnyt mitenkään.
Joka viikko saa leikata nurmikoneikä tuo vihreys ole poikkeava muista asunnoista.
Kyllä luonto hoitaa istutuksen ja valitettavasti kasvun. - Anonyymi
Minulla laitettiin maahan juurimatto ba sen päälle sepeli koko pihalle. Ei tarvitse ajaa nurmikkoa.
- Anonyymi
Viheraavikko pitää olla kaikilla, se on määrätty jo perustuslaissa.
- Anonyymi
Perustuslaissa on myös tarkkaan mainittu naapureiden velvollisuudet ilmoituksen tekemiseksi jos jossain on näkyvissä istuttamaton maakaistale.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El786397MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415478Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624309NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun784188Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja683933Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801317- 3281135
- 611097
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32910Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831