Kunnanvaltuuston kokoukset

Anonyymi-ap

jotenkin vaivaantunut olo tulee katsojallekin teidän kokouksista. Valtuuston johtaja vaikuttaa epävarmalta. 19.6 kokous on hyvä esimerkki. Sekaannuksia pykälänumeroissa. Päätöksiin palataan tauon jälkeen jne.

Useampaa kokousta seuranneena koko valtuustoa kohtaan tulee jonkin verran epävarma käsitys kokousmenetelmiä koskien.

9

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mitä välii, meil on enemmistö. jos ei meno maita vaihda kuntaa.

      • Anonyymi

        Täytyy vaihtaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täytyy vaihtaa

        Hyvä


    • Anonyymi

      Pöytäkirjatkin väärin kirjoitettu. Lukee et kunnanjohtaja teki sitä ja tätä vaikka ei sellaista ole vain vt.

      • Anonyymi

        Kylläpä se ottaa joittenkin korvaa, kun vituttaa. Kyllä se aikanaan tulee se uusi kunnanjohtaja, niin mikähän sitten särähtää korvaan kokouksissa.


    • Anonyymi

      Niin, ikävä tunnelma kun ei oikein kuntalaisena voi esittää epäluottamusta valtuustoa kohtaan.

      • Anonyymi

        Tai valtuusto esittäisi epäluottamusta sinua kohtaan.


      • Anonyymi

        Kuntalainen äänestää luottamuksesta säännöllisesti neljän vuoden välein, v 2021 vaaleissa kuntalaiset näyttivät vaaliuurnilla muutoshalukkuutensa kunnantalon toimintaan. Vieläkään osa ei meinaa uskoa mitä kuntalaiset haluavat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe