Ragnarök...

Mitä olitte mieltä Ragnarökin ekasta numerosta?
Itse en ole vielä saanut sitä käsiini. Menen käymään kirjakaupassa kohta, tai tilaan jos sinne sitä ei tullut. Heippaa. ^^;
6364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö kukaan tosiaan ole tuota saanut käsiinsä?? :D
No jokatapauksessa, meidän kirjakaupassamme sitä ei ollut ja tilaukseen meni. Tosin kirjakaupassa olivat varmaan katsoneet sen englanninkielistä vastinetta, jonka takia ilmoittivat aivan tähtitieteellisen luvun(minulle =__=).

~

Äänestä

En ole viitsinyt käydä kirjakaupassa katsomassa, niin tilasin sen eilen Punaisen Jättiläisen kotisivuilta. Toivottavasti tulee pian, vaikka ei kyllä suuria odotuksia sen suhteen, kun juoni ei kuulosta niin kiinnostavalta.

Äänestä
  • Tuleeko Ragnarök manga suomen kielisenä O_o? Jos tulee niin monta kirjaa Ragnarökiä on tehty? Itse pelaan himona Ragnarökkiä...

    Äänestä

  • Anjel kirjoitti:

    Tuleeko Ragnarök manga suomen kielisenä O_o? Jos tulee niin monta kirjaa Ragnarökiä on tehty? Itse pelaan himona Ragnarökkiä...

    http://www.punainenjattilainen.fi/tuotteet.php

    Eli ensimmäinen osa on ilmestynyt suomeksi eilettäin. En ole erityisemmin tutustunut sarjaan, mutta jostakin olen saanut sellaisen käsityksen että sitä olisi kymmenen osaa, mutta sitten sarjan teko olisi jäänyt tauolle (voin hyvin olla väärässäkin).

    Äänestä

Ragnaräkia on ainakin minun kuulteni kovin kehuttu joten pitää tilata ainakin se ensimmäinen numero. Onneksi tämä sarja ei sentään ole yhtä massiivinen kuin lähes kaikki muut Suomessa ilmestyävt mangat, joten sen kerääminen voisi olla ihan inhimillinen urakka Ja käsittääkseni tällä mangalla ei ole (onneksi) mitään tekemistä saman nimisen MMORPG:n kanssa.

Käsittääkseni Ragnarökia ei myydä muuta kautta kuin Punaisen Jättiläisen postimyynnin, ellen nyt pahasti väärin muista. Mutta tuota, kysyisin albumin jo käsiinsä saaneilta että jos tilasitte sen Punaisen Jättiläisen nettisivun kautta, niin kuinka kauan teillä kesti ennen kuin albumi kolaahti postilaatikkoon? Itse tilasin Ragnarök 1. jo keskiviikkona eikä tilauksesta ole sen jälkeen kuulunut mitään, edes sähköpostiin ei oel tullut tilausvahvistusta. Onko tämä ihan normaalia vai onko heillä tai minulla käynyt tilatessa jokin moka?

Kiitos.

Äänestä
  • Tilasin myös netistä keskiviikkona, mutta ei ole tullut tilausvahvistusta tai kirjaa kolahtanut postiluukusta. Muistaakseni sivuilla lupailtiin 3-5 päivän toimitusta, ja kun kyseessä on vasta ensimmäinen osa (eikä hommat ole siellä välttämättä vielä ihan hanskassa...), niin en nyt vielä ole erityisemmin sitä odottanutkaan. Tilauksenvahvistus olisi kyllä ollut asiallinen juttu.

    Olen ymmärtänyt että sarjaa tulisi saamaan myös Akateemisesta ja Suomalaisesta kirjakaupasta, mutta en ole käynyt paikallisessa suomalaisessa katsomassa näkyisikö sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plööh vai bojoiing? kirjoitti:

Mitä olitte mieltä Ragnarökin ekasta numerosta?
Itse en ole vielä saanut sitä käsiini. Menen käymään kirjakaupassa kohta, tai tilaan jos sinne sitä ei tullut. Heippaa. ^^;

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu