POHDISKELTAVAA SIITÄ MIKSI LINTUINFLUENSSA LEVIÄÄ TURKISTARHOILLA!

Anonyymi-ap

Turkistarhat ovat olleet monien vuosikymmenten ajan tulenarka puheenaihe. On käynyt yksiselitteisen selväksi, että vihervasemmisto ei kaihda keinoja koskien kyseistä ammattikuntaa. Vihreät ovat lisäksi ainoa puolue vasemmistoliiton kanssa jonka kärkipolitikoissa on avoimen, jopa lakia voimakkaasti rikkovan kansalaistottelemattomuuden julkisesti hyväksyviä henkilöitä.
Lintuinfluenssa on jo nimensä mukaan lähtökohtaisesti lintujen tauti joka kyllä tarttuu myös nisäkkäisiin. Lintuinfluenssan takia on syksyn aikana lopetettu tuhansittain turkistarhoilla olevia eläimiä. Tartuntojen tutkijoiden puolueellisuudesta taas ei ole takeita. On oudoksuttavaa, että lintutauti ei isommassa määrin ole tarttunut muuttomatkalla oleviin satoihin tuhansiin valkoposkihanhiin tai tiiviissä koloniassa eläviin merimetsoihin. Lisäksi ulkokanalat, fasaanitarhat, yms. ovat suuremmalti välttyneet tartunnoista.
Herää pakostakin kysymys, levittävätkö viheraktivistit virusta turkistarhojen eläimiin. Kehoitan tarhureira erittäin tarkkaan valvontaan siitä liikkuuko läheisyydessä epäilyttäviä henkilöitä. Tutkijoilta tulisi myös vaatia realistinen vastaus kysymykseen; MIKSI LINTUVIRUS ON PÄÄSSYT TARTTUMAAN NÄIN TEHOKKAASTI TURKISTARHOJEN NISÄKKÄISIIN, MUTTA SUURET LINTUKOLONIAT OVAT LÄHTÖKOHTAISESTI SILTÄ VÄLTTYNEET?

4

351

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaan aikaan vihervasurit tekevät yhtenään omien ideologisten toimittajiensa välityksellä näennäistutkimuksiaan turkistarhauksen kannattavuudesta kansan keskuudessa eli teettäen kyselyt vain omilla kannattajillaan. Viherideologistien toimet on täysi kopio Venäjän Kremlin johdosta jossa vähemmistön ideologia ajetaan koko kansan tuhoksi vaikka väkisin.
      Kuinka kauan tämän uus kansallissosialismin annetaan häiritä tavallista kansaa siihen puuttumatta kysyn vaan? Koskee kaikkea heidän puuttumistaan niin metsästys, metsätalous yms luonnonvaratalouksien osalta.

    • Anonyymi

      No jaa, vihreillä ja animalialla on edustajia Arkadianmäellä, tarhureiden edustaja istuskelee Lohjalla niin onko se ihme, jos tilanne on mikä on.

      • Anonyymi

        Mikään edustus ei voi olla tae sille, että muiden elinkeinoja kielletään mielivaltaisesti tai sellaiseen edes pyritään. Sellaista kutsutaan totalitarismiksi missä oma ideologia ajetaan vaikka väkisin, vaikka se onkin vähemmistön ajama asia. Silloin edes demokratia ei voi olla terminä hallinnolle.


      • Anonyymi

        Jos Lohjalla istuskelijalla viitataan PS-poliitikko A Westerholmiin, viittaus on väärä. Westerholm ei ole suoranaisesti tarhureiden edustaja vaan ajaa 24h lainsäädännöllistä kokonaisremonttia niin metsästys,- riistanhoito, kuin metsäpolitiikankin saralla. Tie on kivinen. On olemassa lukuisa määrä ideologisia tyylejä johtaa maata, mutta suomalainen valedemokratia on yksi pahimmista. Rautalangasta väännettynä, pääministerin tulisi omata suurimmat valtaoikeudet ja jos kyse ei ole perustuslain muuttamisesta enemmistöhallitus saa lainsäädännön läpi sanoi oppositio ja valiokunnat mitä tahansa. Avainpoliitikot ovat liian heikkoja, maatamme johtaa vaaleissa vaihtumattomat ministeriöiden virkamiehet sekä vihervasemmistolainen media. Lukekaa Westerholmin Metsästyskirjasta; muun muassa luku nro:4 miten vahvatahtoinen johto pystyisi perustuslainmukaisesti johtamaan ja saamaan myös jotain aikaiseksi. Hallituskausi on vasta alkamassa, eivätköhän viimeisetkin poliitikot herää vihervasemmistolaisesta virkamieskoneiston harhautuspolitiikasta kun mitättömät 28 sudenkaatolupaa kaatuvat hallinto-oikeuksissa. Vallitseva mantra kannanhoidollisesta metsästyksestä on totuuden vastainen. Todellisten asiantuntijoiden aika koittaa viimeistään kun edellä mainittu politiikka ajautuu täydelliseen umpisolmuun.
        Loppumainintana, Westerholmin Metsästyskirja myyty loppuun lähes kaikista Suomalaisista kirjakaupoista ja Prismoista. Lisäpainoksia tulossa ”joululuettavaksi”.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2034
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      128
      895
    3. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      69
      780
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      138
      701
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      626
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      607
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      541
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    9. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      12
      537
    10. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      536
    11. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      533
    12. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      38
      495
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      470
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      109
      451
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      437
    18. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      434
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      10
      412
    Aihe