Kamelikisat

Kun ette taaskaan saanut niitä Kuninkuusraveja niin nythän teillä on oiva tilaisuus järjestää ne Kuninkuusravit kameleilla ajettuina.
Takaan että Hipposkerho saisi julkisuutta ja näkyvyyttä ympäri maailman.
Pääasia että joku taho sais fyffee vietyä johkin konikisaan kun nämä omat kaakit alkaa olla niin doupattuja ettei niitä kärsi viedä kuluntqlahtea kauemmas.
7396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ravit ja ravihevosten kasvatus on eläinrääkkäystä. On kiellettävä koko homma.
https://yle.fi/a/3-8194874

Äänestä

Eikö näille huumeita välittäjille vei-joille voisi laittaa sen dulpan jommasta kummasta korvasta aina sinne perärupeliinasti ja vetäistä irti kaikki mitä se hulevesi toisi tullessaan, vaikka jonkun hevoskärryn perään.
Jäi kuitehi se yks Vantaalla 21.10 kiinni, jäi tämä nuorempi vielä idiootimpi versio jatkamaan.
Eikö näitä voitaisi vuorostaan laittaa vartiuksesta cosmoksen suuntaan maahanmuuttajina?

Äänestä

Ostaaaa hyvää polkupyörää, kahdet renkaat, ei lokareeit, tuonti pyörää, toinen rengas just var...vaihdettuu, just tuotu naapurimaastaa, ei kilvis, halpa veroo, voidaan vaihtaa hyvään kameliin,

Äänestä

aluetta pitää kehittää, heikot kohdat tarkasteluun? kulku yhteydet? kajaanista pitäisi olla joku edullinen yhteiskuljetus tarjous raveihin ? miksi ei talvi raveja kykene pitämään, jos siihen pystyisi, jopa se lisäisi monipuolisuutta? lisää valoja?

Äänestä

Vuosia sitten Marokossa tyttärestäni (16v silloin) tarjottiin 100 kamelia. Harkitsin vähän, olisin ollut Suomen ja Kainuun rikkain kamelifarmari. Harkitsin. Mietin, että mihin kamelit olisi voinut laittaa. Kainuusta olisi pieniä alueita löytynyt, kuten Hiisijärven hiekat ja Sotkamon Hiukka. Olisi ollut kyllä eläinrääkkäystä sataa kamelia sellaisille tilkuille läittaa. Muualta Suomesta, kuten Porin Yyteristä ja Kalajoen hiekoilta, olisi löytynyt isompiakin hiekka-alueita, mutta enhän minä Kainuusta minnekkään muuta, joten tytär sai pitää paluulippunsa.

Äänestä
  • Tule hyvä veli meille Ärjää-ään!!!
    Kyllä tänne aina 💯 🐪 sopppii ja suop juosta saarta ympäri aenaa kesät talvesta!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ette taaskaan saanut niitä Kuninkuusraveja niin nythän teillä on oiva tilaisuus järjestää ne Kuninkuusravit kameleilla ajettuina.
Takaan että Hipposkerho saisi julkisuutta ja näkyvyyttä ympäri maailman.
Pääasia että joku taho sais fyffee vietyä johkin konikisaan kun nämä omat kaakit alkaa olla niin doupattuja ettei niitä kärsi viedä kuluntqlahtea kauemmas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu