A studio ohjelmassa joku Raija sanoi että pitkä aikaistyättämien jonossa olisi ihmisiä ilman Lievää älyllistä kehitysvamma juttua, koska lasten vanhemmat eivät vie alle 18 vuoden iässä diagnoosi testeihin.
Veli sano, että sen poikaa ei halua viedä diagnoosi testeihin kun päiväkodista on sanonut motoriikka ongelmia.
Yksi nainen sanoi joka on ollut päiväkodissa jos se on sanonut lasten vanhemmille viedä lapsi Adhd, Autismi tai kehitysvamma testeihin lasten vanhemmat jättää viemättä.
Ja ne lapset ajautuu käyttää huumeita.
Kehitysvamma puolella sellaiset työntekijät jotka ovat opiskelleet pelkästään kehitysvamma alaa sanoo, että ei kykene auttaa yli puolia jos ei ole mielenterveyden ja päihde puolelle osaaminen.
Mitkä diagnoosi jutut menee älyllisen kehitysvamman kanssa päällekkäin.
Kehitysvammaisten yhdessä Facebook sivulla luki Lievän älyllisen kehitysvamman saaneena oleville on some ajan myötä oppimisen taidot, että ne on tietokoneen avulla oppinut englantia.
Ilman kehitysvammaa
Anonyymi-ap
2
333
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa liittyä KD n jäseniksi . Voipi saara ihanilmaasta ehheytyshoitoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2401898- 1861601
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461230Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50952- 40769
- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30751Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21740Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23712Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627