Mongoloidi ei voi vaalentua ja se erottaa pohjoisen kansoja

Anonyymi-ap

Mongoloidi vaikka ajattelisi tulevansa blondiksi, niin hän ei voi sellaista kokea niin kuin Euroopassa.

Mongoloidi ei voi blondiuden lisäksi myös punastua niin kuin Euroopassa.

Tältä näkymin eurooppalainen on uniikki.

Kaikki havainto Kazakhstaniin, jossa sekoittuvat eurooppalaiset ja mongoloidit punaisiksi kazakoiksi.

Mongoloidi elää jopa ääriolosuhteissa tuhansia vuosia lumen keskellä ja ei ole vaalentunut. Mongoloidin iho on vaalentunut toisinaan, mutta hiukset eivät.

Tarvitaan genetiikan tutkijoita selittämään ilmiötä, koska eurooppalaiset kadottavat pigmentin helpommin hiuksissa ja ihossa kuin mongoloidit.

Kysytään kuitenkin, että sulkeutuvatko mongoloidien silmät pienemmiksi pohjoisessa kuin etelässä? Onko mongoloidien kylmyyden vaikutusta tooosi pienet silmät. Kuinka on hiusten laita tooosi pohjoisessa?

Mistä sellaiset perustavan laatuiset laatuerot ovat kotoisin?
Eurooppalaisten silmät eivät itsestään sulkeudu, vaan siihen tarvitaan mongoloidien genetiikkaa, jota löytyi kolmas osaltaan myös suomisukuisten geeneistä, joista toinen osa oli turkkilaista perua. Eurooppalaisten silmät sen sijaan kasvavat, niin kuin briteillä on isot ja lapsenomaiset silmät, koska maa sijaitsee mahdollisimman kaukana Aasiasta Euroopassa.

4

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Blondi eurooppalainen sen sijaan voi punastua tietyissä olosuhteissa.
      Lisäksi punastumisen uusi sekoittuminen vaaleaan synnyttää keltaista.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­­N­y­m­­f­o­­­m­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18128359y

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Kiusasisko kaksi kanadalaista nettikaveriani facebookissa minua kun toinen heistä sanoi minua mongoloidinnäköiseksi? Pikkuveljeni suuttui ainakin heille. Minä en suuttunut. Pikkuveljeni suuttui aika kovastikin heille. En osaa sanoa oonko mongoloidin näköä? Eikös mongoloidin näköinen ihminen ole rujokasvoinen ja pääkallon muoto leveyssuunnassa leveä mutta tippuu päälaki korkealta tosi nopeaa ja pyöreähkösti alaspäin siten että näyttää siltä kuin takaraivoa tai pään takaosaa ei olisi ollenkaan. Mulla on tällainen kallonmuoto. Jos eläisin nyt aikakautta saksassa jossa hitler olisi vallassa niin hän saattaisi tappaa minut pääkallon ns epämuodostuneen, ruman muodon takia. Häpeän ehkä pääkalloni muotoa, koska ei näytä kovin kauniilta eikä symmetriseltä jonka takia en useinkaan aja päätäni kaljuksi tai siiliksi vaan suosia pitempää tukkaa. Silmäni eivät ole kovin poikkeavan näköiset kai, mutta kasvoni voi olla rujot. Toisaalta on mua sanottu että näytän ihan ruotsalaiselta tai saksalaiselta, mut on tullu niitäki kommentteja, että näytän eskimolta tai aasian seudun ihmiseltä/mongoloidilta.

      Onko siis mongoloidiksi sanominen loukkaus vai ei? En kysynyt syytä mutta veljeni suuttui kun ne kaksi kanukkia sanoi mua kauniiksi mongoloidiksi.

      • Anonyymi

        Oma mielipide omasta ulkonäöstäni on tämä; näytän kai enempi germaanilta/Saksalaiselta&ruotsalaiselta ja omasta mielestäni en ole komea, mutta olen kaukana rumasta. Olen kai aika söpö, mutta en erityisen komeakaaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      190
      4333
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3150
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      29
      2851
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      59
      2741
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      65
      2708
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2605
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2341
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      87
      2062
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      84
      1066
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      60
      1052
    Aihe