Niin, onko? Ja miksi nämä eivät kuulu aina?
Onko tavallista kuulla venäläisiä am radiokanavia ihan tavallisella Sonyn radiolla?
10
993
Vastaukset
- Anonyymi
tiltulla on lähetysajat, lahi fm taajuudet peittää am kanavia päiväruuhkan aikana hiljetessää alkaa marssista kuulua lähetyksiä ole varovainen ettei säteily tapa
- Anonyymi
Iltasella ja yöllä pimeällä kuuluvat. Ihan normaalia.
- Anonyymi
Luultavasti toosasi on kaapattu. Aluksi kannattaa kokeilla kolminkertaista buuttausta. Jos se ei auta niin vie asian tuntialle korjattavaksi.
- Anonyymi
Iha tavallist on, mä tein testin 😁
- Anonyymi
999 kHz Radio Rossii
1413 kHz Vesti FM
684 kHz Radio Radonezh https://radonezh.ru/radio
jne. - Anonyymi
Eikös nuo kaikki radiokanavat ole Putinin valvonnassa.
Tuskin sieltä tulee totuuden mukaista tietoa.
Putin yrittää vaikuttaa ihmisten mielipiteisiin.
Kohta joka maassa on natseja ja Venäläisten vihaajia...siis Putinin mukaan!- Anonyymi
Venäjänkielinen Radio Lenta 1557 kHz ei ole Putinin valvonnasa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjänkielinen Radio Lenta 1557 kHz ei ole Putinin valvonnasa.
Lenta lähettää myöhemmin iltasella. Kuuluu hyvin.
https://nashalenta.news/
- Anonyymi
Voi olla ihan tavallistakin Venäjällä kuunnella radiota Sonylla, arvostavat japanilaista tekniikkaa. Ja miksi eivät aina kuulu: no se venäläinen tekniikka...
- Anonyymi
Osta Selena nii kuuluu pareemmin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586652Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3485733Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715355Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505133Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204380Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463065Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202866Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282677Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32648- 792306