Ammatti miehet

Anonyymi-ap

Tuttavani tuolla itä suomessa joutu teettämään vahinko remontin semmosella firmalla kun polygon. Ei kuulema kannata päästää lähellekään taloa jos ovat tulossa. Ajakee kiireellä poikkeen. Remontissa menee kuulemma niin pitkään jotta talo kerkiää hapantua jo toisesta päästä. Kuivattavat puoli vuotta vähintään ja välillä olevinaan mittailevat ei oo vielä kuiva. Varmaan rahastetaan vaikka olisi jo ollu ruti kuiva aikoja sitten. Sitten kuulema remonttimiehet ja työn johto kukaan ei tiedä mistään mitään. Olevinaan puheissa ovat niin ammatti miehii. Remontti miehet on kuulema ihmisen irvi kuvia. Nahkapää tynjohtaja leikkii viisasta. Yks niin tatuoitu että varmaan tatuoitu sieltäkin minne ei päivä paista. Korvan lehtilöissä levitys reiät. Yhellä naama kun iso lautanen pulska poika. Höpöttää kuulema hitosti vain ei tiiä mistään mitään. Työn jälki sieltä tänne päin niinkun metsurilla.

1

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sama juttu kaikissa vastaavissa. Omistajat on sijoittajia ja operatiiviseen toimintaan panostetaan mahdollisimman vähän. Poislukien markkinointi.
      Eli työntekijät on nuoria jotka ei osaa koska niille ei tarvi maksaa palkkaa. Tai jotain muuta halpatyövoimaa. Tarvikkeet on kilpailutettuja eli halvinta mahdollista roinaa. Työn hinta on keskimääräistä kalliimpaa ja myyntityö osana markkinointia ylipanostettua. Siistit autot, supliikkimyyjät ym.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4707
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      175
      4438
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      96
      1833
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1681
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1453
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      367
      1162
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1149
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1030
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      1022
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      968
    Aihe