Helsingin Sanomien hankkimista ja julkistamista asiakirjoista ilmenee, miten hallitus teki historiallisen rajapäätöksensä.
Ovatko tälläiset asiakirjat julkista tietoa eli vapaasti kaikkien saatavissa?
Elleivät ole niin onko Hesari syyllistynyt rikokseen niitä julkaistessaan.
Kokemusta kun sillä tälläisestakin on?
Jos ovat salaisia niin mikä tai kuka on "vuotanut" Hesarille?
* Osaako kukaan vastata tai edes arvoilla?
Ovat nämä julkista tietoa - no nyt ainakin ovat
Anonyymi-ap
0
234
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522175
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411413Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.961397- 1681291
- 681071
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59930Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849