Virkanainen/yrittäjä/yhteishuolto ja yrittää estää isän lapsitapaamiset ja ainoa missä lapset( 4 alaikäistä) näkee myös äitiään on harrastusten viennissä autossa. Muuten lapset seilaavat naapureiden ilona, kavereiden luona syömässä ja oleskelemassa. Miten ihmeessä nyky- yhteiskunnassa tällainen on edes mahdollista. Vaikka vanhemmat eronneet, pitäisi olla sen verran järkeä ja aikuisuutta ettei järkytä lasten elämää vielä enemmän. Kamalaa seurata vierestä.
virkanainen/yrittäjä/lasten äiti
4
379
Vastaukset
- Anonyymi
väittämä, että riitoihin tarvitaan aina kaksi, ei kuitenkaan päde lasten huoltoriitoihin. Hyvin usein huoltoriidassa vastapuolella on tutkimustenkin mukaan häiriöinen vanhempi, jonka päämääränä ei ole lapsen asioista sopiminen tai toiminta lapsen edun hyväksi, vaan toisen vanhemman kiusaaminen ja kosto. Hän ei pysty näkemään toimintaansa ja sitä, kuinka huoltoriita vaikuttaa lapsen hyvinvointiin ja psyykkiseen kehitykseen.
- Anonyymi
Tyypillinen erosta katkeroitunut suomalainen nainen, joka heijastaa oman pahan olonsa lapsiin kykenemättä toimimaan lapsilähtöisesti, lapsen edun mukaisesti.
Ei näin. - Anonyymi
Suomessa, lapsiasioiden kehitysmaassa tämä on hyvin yleistä.
Naiset purkavat pahaa oloaan kostamalla eroa (siinä ei ole mitään rikollista, huonosta suhteesta kannattaa lähteä) lapsia hyväksikäyttäen.
Käräjille vaan ja huoltajuus isälle. - Anonyymi
Aa taas näitä lapsen mielen myrkyttäjiä äidin roolissa, ei hyvä estää lapsen tapaamisoikeuksia.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711