Syy, miksi lähdin työpaikasta?

Anonyymi-ap

Jos lähden työpaikasta sen takia, että esimiehissä on työpaikkakiusaajia, niin mitä sanon työpaikkahaastattelussa jos kysytään, miksi sieltä läksin? Kun negatiivisia asioita työnantajasta ei ole hyvä sanoa. Voiko vaan sanoa että en kommentoi?

5

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaipa sinulla on muitakin perusteita ja "syitä" hakeutua uuteen työpaikkaan ja uusiin hommiin. Jos jäät yksinomaisesti jumiin siihen työpaikkakiusaamiseen niin aika heikoilla olet. Löydät varmasti runsaasti muitakin perusteluita miksi työpaikan vaihdos on juurikin sinulle itsellesi hyvä asia tässä elämänvaiheessa.

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😍 ­N­­y­m­f­­o­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18132337B

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Paras syy on löytää uusi työpaikka. Silloin ei kuulu kenellekään, miksi läksi edellisestä paikasta. Helpommin sanottu kuin tehty, tiedän.

    • Anonyymi

      Voit sanoa, että halusit vain vaihtaa työpaikkaa ja kokeilla toisenlaista työpaikkaa. Ei kannata mustamaalata aiempaa työpaikkaa tai esimiehiä, siitä ei ole mitään hyötyä työn saannin kannalta

    • Anonyymi

      entistä työpaikkaa tai esimiehiä tai työkavereita ei kannata työhaastattelussa mollata. Se voi olla tottakin mutta haastattelija ei sitä voi mitenkään tietää. Hän tulkitsee sinut helpostikin valittajatyyppinä joka tuo pskaa sisälle. Vanhan työpaikan haukkuminen varmasti haittaa menestymistä työhaastattelussa jopa siinä tilanteessa että firmat (vanha ja nykyinen) ovat kovia bisneskilpailjoita keskenänsä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3050
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      7
      2103
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1722
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1041
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      972
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      122
      938
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    9. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      667
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      625
    Aihe