Mahtava juttu päivän lehdessä , Keulink on käynnistämässä hanketta, jonka tarkoituksena on lisätä Ahtolan sataman palveluita. Satamaan etsitään mm. sauna yrittäjää.
Aivan huippu juttu jos toteutuu, mikäs sen mukavampaa kuin olisi kaupunkilaisten oma sauna keskeisellä paikalla, upeissa Ahtolan satama ranta maisemissa. Muutama poreallas vielä rannan tuntumaan Jyväskylän malliin, niin kehtaa viedä vieraatkin sataman löylyihin ja poreisiin.
Saunasatama Keuruulle
11
806
Vastaukset
- Anonyymi
Tåmä on näitä Keulinkin tussauksia, jotka eivät ole aiemminkaan johtaneet mihinkään eivätkä johda tälläkään kertaa. Kun lähtee markkinoille, niin olisi hyvä jos olisi lompakko mukana mutta jos ei ole, niin tuskin mitään mainitsemisen arvoista tapahtuu. Saunainnovaatio toteutuu jos joku haluaa päästä rahoistaan eroon mutta on siihen parempiakin ja nautinnollisempia tapoja olemassa. Ilmeisesti tämä on yksi Mun Keuruu-porukan kännipäissään keksimiä aivopieruja. Tuo porukka ei kyennyt edes järjestämään markkinoita parhaaseen ajankohtaan vaikka kaikki asiaan liittyvät fasiliteetit olivat entuudestaan valmiina. Markkinat toteutuivat viime kesänä ja varmaan ensi kesänäkin jos vaan tämä täystuhoporukka saadaan pysymään niistä erossa.
- Anonyymi
Tämä täystuhoporukka päsmää vielä pitkään, kun se nauttii kaupunginhallituksen ja -valtuuston vankkumattomasta luottamuksesta ja tuesta. Tuen osoituksena kaupungin budjetista lohkeaa 500 000,00€ vuosittain veronmaksajien verorahaa suunnittelu ja -ideoimiskuluihin. VALITETTAVASTI!
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18133971I
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei tarvitse saunaa. Miten olis ihan peruspalvelut veneilijöille: polttoainetankkaus, peseytymismahdollisuus (suihkut), aamupalatarjoilu, lounas, fillarin/skuuttien vuokraus...
- Anonyymi
Harmi vaan mutta totuus on se että ei voi taloudellisesti kannattaa tuollainen yrittäminen. Idea sinänsä ihan hieno
- Anonyymi
Totta turiset mutta jos laatua tavoitellaan eikä tyydytä telttasaunaan, niin toteutumiseen tarvittaisiin samanlainen asukasmäärä (140.000) kuin esim. Jyväskylässä tai sijainti vilkkaan veneilyreitin varrella kuten esim. Puumala tai Savonlinna. Koska kunnalla ei ole muuta kuin velkaa, jota on n. 6000 € asukasta kohden vauvat mukaan lukien, niin vaikka kunta omistaa tuon ahtaan satamatontin, niin jonkun muun pitäisi ottaa riski ja vuokrata tontti ja rakentaa tarvittavat fasiliteetit. Koska keuruulaiset tuntevat olosuhteet, niin sellaista hullua ja samaan aikaan varakaita ei täältä löydy. Hulluja kylläkin löytyy riittävästi mutta heiltä puuttuu pätäkkää. Tällaisia aivopieruja syntyy ylisuurilla palkoilla olevilta Keulinkin keurismi-porukalta kun pitää yrittää tehdä edes jotain.
- Anonyymi
Keurismi tartuntatautina laittaa aivopierettämään.
- Anonyymi
Jyväskylässä ja Keuruulla rautatieasema on suuren vesistön rannassa. Keuruulla seisoo käyttämättömiiä junia vaikka muille jakaa. Miten olisi, jos Keuruun ja keuruulaisten kustannuksella perustettaisiin hanke jonka tavoitteena olisi yhtiö, joka kuljettaisi rautateitse veneitä ja saunojia Keurusselän ja päijänteen välillä. Näin saataisiin todellinen Win-Win tilanne ja työllistettäisiin kymmeniä päälliköitä, suunnittelijoita, koordinaattoreita konduktööri, veturinkuljettaja ja saunamajuri.
- Anonyymi
Toivottavasti tämä oli vitsi...
- Anonyymi
ei helvetti näitä ideoita. ei ihme että konkursseja tulee nykyään paljon.
- Anonyymi
Keuruun "SOTE" johtajia päälliköitä koordinaattoreita,,
hyväveli kermaa palkataan! Paskaaa jauhamaan
Heille ei luotu mitään tulosvastuuta?
Tällä viikolla uutisoitin yhtiöstä joka kehitettiin keulinkinkin EX sille
Lopputili kolahti ainkin toimarille IH
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4523363SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1102579Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj842122Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1601937- 1461755
- 941556
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi341457Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3301275Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li321255Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021079