Laturaivoa Hämeenlinnassa

HäSa: Laturaivoa Hämeen­linnassa – Juhan ja Kathleenin mitta täyttyi hiihtäjien etuoikeuksista

https://www.is.fi/maastohiihto/art-2000010020658.html

Melko asennevammaiset mielipiteet. Jalan voi kulkea lähes missä tahansa. Ei toki ihan kaikkialla. Hiihtää ei voi hirveän monessa paikkaa. Miksi jalankulkijat pitää tunkea hiihtäjien baanalle? Todella asennevammaista moinen.
12448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Housun vetoketjuni ruostui, sillä oli ikävät seuraukset sepaluksen jäätyessä, eikä se johtunut "kultiasesta suihkusta", vaan katusuolasta.

Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tarkoitin tietenkin että sepaluksen seutu jäätyi.
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Sepalus

    Hyvä ettei penikses jäätyny niin kuin Remillä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Tarkoitin tietenkin että sepaluksen seutu jäätyi.
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Sepalus

    Mitään ei niin paljon hiihtäjät inhoa kuin lumikenkäilijöitä kun itse eivät jaksa tarpoa lumessa. Varjele jos juppihiihtäjän lähelle tulee kyllä nousee poru. Maalla tehdään itse ladut niin ei tartte raivota lumikenkäilijä saa kävellä ladun reunassa ei tule jälkiä eikä ole kenenkään tiellä. Ei haittaa vaikka on hiekkaa ladulla

    Äänestä

  • Löytyykö "kultaista suihkua".

    Äänestä

Mä kävelen rantareitin joka päivä olen tehnyt niin jo 30 v.
Nyt jos siihen tehtäiskin latu eikä saiskaan muka enää kävellä. Arvaa tottelisinko. Ei latu pilalle mene jos reunassa kävelee. Pururadat kuuluu kaikille oli kesä taikka talvi.

Äänestä

Lopetetaan latujen teko tehkööt itse ladut joka haluu hiihtää miks näitä juppihiihtäjiä pitää palvella. Miks latukone on niin leveä että vievät kävelijöiden mahdollisuuden kävellä jo on aikoihin eletty. Juppi mikä juppi.

Äänestä

hirsimäessä menee ladunvieruspolku ,parissa kohtaa joutuu ylittämään latu-uran,mutta pohja on ajettu niin hyvin ja kovaksi ettei edes kengänjäljet näy. No on siellä semmoinen ukkeli joka kolaa omasta pihastaan lumet ladulle( n.40m).Yrittää kertoa että alue on mukamas hänen. Yleistä kaupungin virkistysmetsää, vaikka jotokselle menisi. Kolaa ukko se koko ladunvieruspolku niin on teikäläisestäkin jotain apua !!!

Äänestä
  • Pakko kai ne lumet johonkin on kolata. Ei luulis lumi hiihtäjiä haittaavan.

    Äänestä

  • Paskaksi meni sekin baana kesäaikaan, ei saatu edes korjattua. Mutta näin nämä menee Hämeenlinnassa. Onneksi ei ole enää mitään mitä pilata, kaikki on jo paskana.

    Äänestä

Vittuakoskävelet siellä hangessa. Oma syys jos menee lunta kenkiin.

Äänestä
  • Taitaa mennä tämän aikaan vaan havunneulasia ja puolukanlehtiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

HäSa: Laturaivoa Hämeen­linnassa – Juhan ja Kathleenin mitta täyttyi hiihtäjien etuoikeuksista

https://www.is.fi/maastohiihto/art-2000010020658.html

Melko asennevammaiset mielipiteet. Jalan voi kulkea lähes missä tahansa. Ei toki ihan kaikkialla. Hiihtää ei voi hirveän monessa paikkaa. Miksi jalankulkijat pitää tunkea hiihtäjien baanalle? Todella asennevammaista moinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu