Kehitysvamma

Anonyymi-ap

Miksi kehitysvamma puolella työntekijät sanoo, koska puhun syvällisesti en tästä syystä saa kaveria :seurustelu juttua, koska minä puhun todella syvällisesti älyllisen kehitysvamman ja ne jotka ovat saaneet oikein älyllisen kehitysvamman ne ei kykene puhua yhtä syvällisesti kuin minä jolla on Adhd tai Autismi diagnoosi selvittämättä.

Kaavamainen käytös lukee kehitysvamma lääkäri paperissa jos kehitysvamma psykiatri sanoo, että kaavamainen käytös on älyllisen kehitysvamman oire miksi kaavamainen käytös lukee Autismi sivulla?..


Miksi kehitysvamma psykiatrit sanoo Adhd ja Autismi on yhtä kuin Lievä älyllinen kehitysvamma.
Kun taas kehitysvamma puolella työntekijät sanoo yli puolet joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma niillä pitäisi olla Adhd tai Autismi diagnoosi..

Olen saanut kuulla koko kehitysvamma asiakkuus ajan, että olen jäänyt Lievän älyllisen kehitysvamman yli testeissä mikä tekeekö Adhd tai Autismi diagnoosi, että menee testeissä älyllisen kehitysvamman yli eli on Lievän älyllisen kehitysvamman parempaan älykkyys tason yli?

Missä diagnoosi jutussa on vihaa etukäteen ja suunnitelmia ja elämä on helpompi ilman sääntöjä?

Ja miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma kukaan kehitysvamma psykiatri työntekijä ei suostu selvitää Adhd ja Autismi diagnoosi juttua.


Moni kehitysvamma puolella työntekijä yli puolet on saanut älyllisen kehitysvamman väärin jotka ovat älyllisen kehitysvamman parempaan älykkyys tasoon kuuluvia joilla on älyllinen kehitysvamma äö mennyt 70-85 äö

0

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

        Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
        Maailman menoa
        127
        2392
      2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

        "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
        Maailman menoa
        41
        1975
      3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

        Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
        Maailman menoa
        52
        1913
      4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

        https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
        Maailman menoa
        30
        1907
      5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

        💕💕💕💕
        Ikävä
        102
        1897
      6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

        Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
        Sysmä
        58
        1199
      7. Onko sulla jotain

        Suunnitelmia?
        Ikävä
        117
        1095
      8. Poistettuun aloitukseen

        Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
        Suhteet
        20
        953
      9. Vaikeneminen

        Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
        Ikävä
        54
        900
      10. No miten meni?

        Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
        Ikävä
        110
        857
      Aihe