Kolmannen käden uskomuksia

Anonyymi-ap

Melkein kaikkien ihmisten käsitykset muukalaisista perustuvat joukkoon jollain lailla yhteenkuuluvia kuvitelmia. Kuvitelmilla on jonkinlaista perustaa ufo havainnoissa, tietovuotajissa, kontaktihenkilöiden kertomuksissa ja kanavoinneissa.

Tarjolla on erilaisia kuvitelmajoukkoja. Valitseepa tavan ihminen niistä minkä tai mitkä tanhansa, niin tieto on hänelle kolmannen käden tietoa, jonkun toisen ihmisen punomia kertomuksia joilla on yhdistetty hajanaisia tietoja

Seuraavassa esimerkkejä kuvitelmajoukoista joiden sisällöstä on muodostettu mielekkäältä vaikuttavia kertomuksia:

* Ufot, uhka, ydinaseet, ylivoimainen sotilaallinen suorituskyky

* Ufot, sieppaukset, hybridiolennot, soluttautuminen

* Ufot, kehittynyt teknologia, tiede, älykkyys, ihmiset ovat kehittymättömiä

* Henkinen kehittyneisyys, ihmisten auttaminen, hyväntekijä, ihmisten henkistäminen, ihmiset ovat barbaareja

* Reptlilit, salatut todelliset vallankäyttäjät, pahat aikeet, cabal, illuminaatti

7

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää pohdintaa!

    • Anonyymi

      Tule ulos sieltä pienestä kattilamaailmastasi ja liity muiden joukkoon.
      https://www.youtube.com/watch?v=TpORmMKVgw4
      Katso mitä maailman johtava fyysikko DR Jack Sarfatti selittää näistä "kuvitelmista" ja niiden takan olevasta fysiikasta.

      • Anonyymi

        Maailmankaikkeus on asuttu, sieltä löytyy monenlaisia olentoja, kulttuureja ja sivilisaatioita. Jotkut heistä ja niistä vierailevat aurinkokunnassamme ja maapallolla, saattavat jopa kävellä kaupunkiemme kaduilla.

        Tavallisen kansalaisen tiedot heistä ovat tällä hetkellä kuitenkin vasta kuvitelmia kuten aloituksessa kerroin. Ne ovat kuvitelmia riippumatta siitä uskooko hän muukalaisten olemassaoloon vai ei. Kuvitelmat voivat olla jossain määrin paikkansa pitäviä tai sitten ei. Tavallisen kansalaisen käsitykset ovat kuvitelmia koska ne on ovat extrapolaatioita ja tulkintoja paljon pienemmästä joukosta faktoja, ja vieläpä usein jonkun toisen ihmisen tekemiä.

        Kiitokset videon linkittämisestä. Sarfattin puheet ovat mielenkiintoisia joskin aika huikeita


    • Anonyymi

      On täällä Suomessakin aitoja kontaktihenkilöitä. Ei aina kuitenkaan ole helppo tietää, että kuka on, vaikka joku väittäisikin olevansa. Kontaktit ovat kuitenkin useimmiten unen aikana tapahtuvia tai kommunikointia telepaattisesti näkymättömän entiteetin kanssa. Joskus kohdataan fyysinen olento, jonka ihmisen näköaisti tunnistaa. Moni ei kokemastaan kuitenkaan puhu, koska juuri kukaan ei usko. Ymmärtääkseni kommunikaatio otetaan riittävän kypsiin sieluihin ja moni ufokontaktin kokenut on jostain toisesta korkeammasta maailmasta itsekin. Sijnä uudehkossa suomalaisessa ufosarjassa eräs mies Pohjanmaan suunnalta kertoi oudosta fyysisestä kontaktistaan ja oli piirtänyt kuvankin kohtaamastaan humanoidista. Kontakti kesti miehen mukaan kymmenisen minuuttia, mutta sanaakaan ei vaihdettu telepattisestikaan. En usko, että kertomus olisi ollut sepitetty, vaikka täyttä varmuutta ei tietysti olekaan. Ehkä hän kohtasi oman et-rotunsa edustajan ja on voinut olla sovittu herätys-tapahtumakin ennen tänne inkarnoitumista?

      • Anonyymi

        Näkyjen syy on useimmiten skitsofrenia ja muulta osin jokin aivojen temppu väsyneenä tms. Jos jokin on aito, se on vain oma tieto, johon ei ole sitäkään vähää todisteita kun on ufoista. Rajakokemukset nekään eivät ole uskottavia ja nekin kiistettävä marginaaliin, varsinkin kun ne ovat epäloogisia, ja psykoosikokemukset tuntuvat todellisilta.


    • Anonyymi

      Ja mitkähän noista on kolmikätisiä?
      OLen kuullut myös kolmekorvaisista.

    • Anonyymi

      iiiikk

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6117
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4663
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      49
      4421
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4249
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2662
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2172
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1642
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      130
      1514
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1453
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1318
    Aihe