Häirinnyt jo kohta vuoden se, että juuri kun olin lukenut lehdestä juttua Helsinkiläisen perheenäidin katoamisesta (koskaan löytymättä), niin tämä mies sitten tappoi vaimosta ja yritti sitä ruumista lähteä hävittämään.
Nyt piti kaivaa se uutinen ihan esille. On edellisenä viikonloppuna julkaistu ennen tuota Ullanlinnan surmaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009214942.html
Olisiko mies saanut idean tuosta uutisesta? Keksinyt että hänpä hävittää sen ruumiin niin, että sitä ei koskaan löydetä?
Väitetään, että syy ei voi olla taloudellinen, koska heillä oli avioehto. Mutta jos minulle tarjottaisiin elinikäistä asumisoikeutta yhdestä Suomen kalleimmista asuinalueista, niin minusta hyöty olisi aika taloudellinenkin. Ihminen tarvitsee asunnon vain eläessään, joten tärkeää ei ole kuka sen perii vaan kuka siinä asuu.
Ullanlinna surmassa häirinnyt yksi juttu
4
414
Vastaukset
- Anonyymi
Olisihan se saanut hyvän leskeneläkkeenkin, ainakin femakoile riittää syyksi tappaa. Liekö ollut henkivakuutuskin.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18136875R
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Ketjun aloittaja voi ehkä olla oikeassa. Ei sitä voi tietää, miten tuollainen juttu lehdessä voi vaikuttaa jonkun ihmisen mieleen. Jos Ullanlinnan murhan tehnyt henkilö oli aiemminkin yrittänyt päästä eroon perheestään, eli ajoi tahallaan Helsingissä auton kolera-altaaseen, hän on voinut saada tuosta lehtijutusta idean seuraavaan tekoonsa.
Tietenkään tekijä ei ole ollut täysissä järjissään teon tehdessään. Syitä siihen emme kukaan voi tietää.- Anonyymi
Olisiko ollut niin että asunto oli naisen ja naisen lapset perii sen eli oliko tarkoitus saada vaimon omaisuus lapset huoltajuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163491
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212472En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322005- 191906
- 821878
- 261592
- 311461
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361437Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334