No, sitäkin reippaammin nostivat avainasuntojen kk maksua noin 1€ neliömetri.
Pienimmätkin asunnot yli 40€ kk.
Ei ole enää edullista asua.
Lahdessa vuokrat eivät ole nousseet juurikaan!
Anonyymi-ap
3
300
Vastaukset
- Anonyymi
Bo ei nosta hintaa
- Anonyymi
Ei nosteta vuokraa,mutta vähennetään lämmitystä. Lahden Talot vois antaa asukkaille joululahjaksi pilkkihaalarit. Kylmä veto on aivan kamala. Ihmiset ostaa jo lämmittimiä.Onks tää sovittu juttu sähköyhtiön kanssa?!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893872
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1981509- 761400
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401090Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051030Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3261023- 47939
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86909Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en131908- 98899