Kuulin lentokoneen toiletissa istuessani ulkopuolen jonossa keskustelun, jossa mainittiin kaikkien Venäjän kaksoiskansalaisten olevan tänä päivänä suojelupoliisin jatkuvan tarkkailun kohteina. Ilmeisesti maamme turvallisuusjohto on ymmärtänyt minkä ongelman ne aiheuttavat Kremlin käskyläisinä.
Varmasti on suositeltavaa, että kansalaisetkin pitävät silmät ja korvat tarkkaavaisina ja ilmoittavat matalalla kynnyksellä poikkeustapauksista viranomaisille.
Varmasti on suositeltavaa, että kansalaisetkin pitävät silmät ja korvat tarkkaavaisina ja ilmoittavat matalalla kynnyksellä poikkeustapauksista viranomaisille.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuokin taas oman mielikuvituksesi tuotosta
Ei ihan kaikki sentäs mielikuvitusta.Näin ennen joulua silloista helmikuuta kahvittelin yhden venäläissyntyisen naisen kanssa ja kun tuli venäjältä sukuloimasta niin nainen oli uhoa täynnä miten hyvä maa se on.Kyselin miksi muutti tänne niin tuli venäläistä puhetta aika joutusaan että lähdettävähän siitä oli.Että olikohan sitä propagandaa josta supo varoitteli ettei lähdetä venakkoja haukkumaan.
Näin kun miettii jälkikäteen oliko naiselle lomamatkalla luvattu että omista pidetään huolta vaikka Suomessa asuikin.
Venäjällä ei halua asua edes sen naZi Putlerin omatkaan lapset.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18138846x
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Kyllä olet kuullut tuollaista sontaa sieltä alapäästäsi. Siellä on ennenkin kuulunut outoja ääniä.
En ollut ulostamassa, vaan liittymässä oikean käteni kanssa kymppikerhoon.