Alkoholismi on sairaus niin kuin mielenterveysongelmatkin. Kaikilla ei elämä mene niin kuin olisi itse halunnut, ja Kylmiksen kohdalla hän on alkanut lääkitsemään mielenterveysongelmiaan alkoholilla ja näin noidankehä on syntynyt.
Te jotka potkitte jo maassa makaavaa olette erittäin tuhmia!
T: Ex Sheriffi
Älkää kiusatko sairasta ihmistä
14
354
Vastaukset
- Anonyymi
Tää on kyllä niin totta. Sairauksia löytyy siltä tyypiltä kyllä paljon enemmänkin, kuin nuo kaksi. Hyvin paljon enemmän, joten lehden otsikot tulevat olemaan jotain tyyliin: "Invalidi pieksettiin hengiltä asuntoonsa" ja Alibi kertoo, että teko oli hyvin raukkamainen, julma ja järjetön.
Elinkautinen tulee.- Anonyymi
sauna_timppa kirjoitti:
Mulla on vielä enemmän sairauksia kuin sulla!
Tuskimpa.
Tekoäly on kehittynyt jo sille asteelle, että herää kysymys milloin alat deepfeikkaamaan sitä sun Kylmistäsi? Siis videoita, jotka näyttävät ja varsinkin kuulostavat aivan aidolta Keijolta. Kun jossain sanottiin, että sun media siitä juoposta on rajallinen ja tulee loppumaan aikanaan, niin sitten vissiin tulee A.I. apuun? Anonyymi kirjoitti:
Tuskimpa.
Tekoäly on kehittynyt jo sille asteelle, että herää kysymys milloin alat deepfeikkaamaan sitä sun Kylmistäsi? Siis videoita, jotka näyttävät ja varsinkin kuulostavat aivan aidolta Keijolta. Kun jossain sanottiin, että sun media siitä juoposta on rajallinen ja tulee loppumaan aikanaan, niin sitten vissiin tulee A.I. apuun?Pistoolidrone kuvaa olohuoneen ikkunan takana
- Anonyymi
sauna_timppa kirjoitti:
Pistoolidrone kuvaa olohuoneen ikkunan takana
Sitten kun olet saanut tuhottua kaikki itseäsi heikommat ihmiset, niin etkö koskaan ole tullut ajatelleeksi sitä, että silloin SINÄ jäät kaikista heikoimmaksi? Ymmärrätkö tätä filosofista kysymystä?
Anonyymi kirjoitti:
Sitten kun olet saanut tuhottua kaikki itseäsi heikommat ihmiset, niin etkö koskaan ole tullut ajatelleeksi sitä, että silloin SINÄ jäät kaikista heikoimmaksi? Ymmärrätkö tätä filosofista kysymystä?
Eli jäljelle jää minä, Putin, Kim Jong Un (p-korean johtaja. En nyt jaksa tarkistaa nimeä) ja Chuck Norris
- Anonyymi
sauna_timppa kirjoitti:
Eli jäljelle jää minä, Putin, Kim Jong Un (p-korean johtaja. En nyt jaksa tarkistaa nimeä) ja Chuck Norris
Mutta eihän noista yksikään pärjäisi tappelussa edes Kylmistä vastaan! Paljon pienempiä pygmejä, kuin Keijo. Kylmishän on tasan Hitlerin kokoinen, eli 173 cm. Putin jotain 165-168 cm ja Chuck Norris jo aivan liian vanha, eikö se ole jotain 80v?
:O Anonyymi kirjoitti:
Mutta eihän noista yksikään pärjäisi tappelussa edes Kylmistä vastaan! Paljon pienempiä pygmejä, kuin Keijo. Kylmishän on tasan Hitlerin kokoinen, eli 173 cm. Putin jotain 165-168 cm ja Chuck Norris jo aivan liian vanha, eikö se ole jotain 80v?
:OHitlerin koko oli liittoutueiden propagandaa eikä varsinaisesti liity asiaan. Putin ja Kim pystyy ihmetekoihin Chuck Norriksesta puhumattakaan. Kylmis ei kykene edes portaita käveleen ilman välitaukoja. Aivan puolustuskyvytön lihavan lapsen kokoinen puliukko
- Anonyymi
Ei muuta kun omoa nokkaan!
t. raitish ja tåuni - Anonyymi
Älkää alkoholistit kiusatko lähimmäisiänne. Sadistit.
- Anonyymi
Eliitti haluaakin, että tuhoaisimme toisemme. Mitä jos ihan kiusalla ei tehtäisikään niin? Pidetään riidat vain verbaalisella tasolla, mutta ei lähetä riehumaan toistemme ovelle?
-Ehdotus eliitin harmiksi Ry
- Anonyymi
Miksi juopoilla ei ole empatiaa?, kuin itseä kohtaan.
- Anonyymi
Niimpä, eli pitäs hyysätä ja sarastua itsekkin, mites voiko juoppo sitten auttaa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site525890Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714615Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464362SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131229Mikset pidä yhteyttä?
Miksi et? Ei sun ois tarvinnut sanoa niin tarkoittamatta. Särit mun sydämen. Sinun pitäis jo tietää paremmin.61010