Mitä muukalaiset tekevät kun he tarvitsevat lähettilään maapallolle?

Anonyymi-ap

Lähettilään järjestäminen voisi kädä esim seuraavasti:

1. Pyydetään sellaisia vapaaehtoisia henkilöitä ilmoittautumaan joita kiinnostaa toimia ET lähettiläänä maapallolla ja valitaan tehtävään sopivin henkilö.
2. Valitaan lähettilään tulevat ihmisvanhemmat.
3. Rakennetaan hedelmöitetty munasolu tai alkuvaiheessa oleva sikiö ihmisvanhempien ja muutaman muukalaisrodun geeneistä. Sijoitetaan se ihmisäidin kohtuun.
4. Lähettiläs siirtyy ET kehostaan ihmisäidin kohdussa kasvavaan sikiöön ja syntyy aikanaan normaalilla tavalla ihmiseksi. Lähettilään ET keho on pantu pitkäaikaiseen säilytykseen kymmeniksi vuosiksi.
5. Lähettiläs varttuu vauvasta aikuiseksi ja oppii ihmisten maailman tavat ja metkut. Samaan aikaan hänet tutustutetaan muukalaisten maailman tapoihin ja metkuihin, ja annetaan tarvittava lähettiläskoulutus.
6. Kun homma alkaa olemaan paketissa niin lähettiläs ilmoittautuu maailmalle ja kertoo tehtävänsä. Nykypäivänä tämä voisi tapahtua vaikka avaamalla omat nettisivut.
7. Lähettilään uskottavuus on alussa hyvin pieni, mutta harppaa kerralla korkeuksiin kun muukalaiset saapuvat ja vahvistavat hänen väitteensä.

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan mielenkiintoinen ajatus.

    • Anonyymi

      Tuleeks tää paikka hakuun ja mihin voi jättää CV:n?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2542
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      305
      2198
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1930
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1635
    5. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      47
      1566
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1499
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1386
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1359
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1096
    Aihe