Venjästä, talouskateudessa Yhdysvaltain kanssa, on saatu propakandalla yleissyyllinen,jota venäläiset kuulee vain lännestä, teki tai ei tehnyt mitään !?
Kaikki mitä Venjästä halutaan olevan, siinä ei meidän perustuslaki-ja kansaiväliset oikeudet paina missään ja asiantuntioina sosialismin kukkasen Armeuan kapiaiselätit !?
Sanna Marimme nosti Suomen,mytta aloitti Saulin kanssa sen tuhoamisen,Venezuelaakin yritti !?
6
112
Vastaukset
- Anonyymi
Pötypuhe ei toistoilla parane!
Ensin olisi hyvä hallita suomen kieli edes tyydyttävästi.- Anonyymi
No kaikkihan on suomen kieltä mitä suomen kielellä kirjoittaa. Lääkkeet ottamatta?
- Anonyymi
Noinhan se menee, Venäjä sitä ja tätä. Kaikkea sitä mitä kunkin kirjoittajan omassa päässä sattuu liikkumaan.
Summa summarum; Venäjä on mahtavin kaikista maailman valtaa käyttävistä hallinnoista.
Minkään muun maan tai hallitsijan kontolle ei ole sälytetty niin paljon eriasteisia tapahtumia kuin Venäjän?- Anonyymi
Koskas sitä Venjää on kehuttu, auttajanakaan, sensiaan Neuvostoliiton aikaa Venläiset kyllä Suomea ja yhteistyötä !?
- Anonyymi
Nyt ollaan Palestiinalaistenkin tuhoojia ja rosvoja, Halla AHo johtotäjtenä ja persujen pettäjä,ostiko Yhdysvallat kuin Sanna Marininkin !?
- Anonyymi
Suomella on ikioma vihollinen,nyt talous kateudessammekin ja me vain hyökkääjänä esiinnymme, eikö Venjää kiinnosta meidän uhoojat ja Suomen tuhoojat, ehkä jos pyydetään,kuin Luhanski ja Donetskin itsenäisyyttä puolustamaan !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562871
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541729Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461704Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1521486- 721440
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3281335The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut181221Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m701075- 1581052
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25995